404 KM w Skodzie Octavii RS po tuningu w Revo Technik

Czeski liftback już dawno pokazał, że ma pojęcie nie tylko o taniej jeździe, ale i dawce sportowych emocji. Teraz urok

Czeski liftback już dawno pokazał, że ma pojęcie nie tylko o taniej jeździe, ale i dawce sportowych emocji. Teraz urok mocnej Skody odkryli też tunerzy. Pakiet skierowany do Octavii RS przygotowała firma Revo Technik.

2-litrowy, doładowany silnik benzynowy o mocy 220 koni mechanicznych sprawia, że Skodę Octavia RS ciężko nazwać autem powolnym. Model osiąga pierwszą setkę już po 6,8 sekundy i przyspiesza maksymalnie do 248 km/h. O ile dla przeciętnego kierowcy możliwości modelu są wystarczające, o tyle jest grupa motomaniaków, którzy chcą mierzyć wyżej. Dla nich tuner Revo Technik jest w stanie zmodyfikować Skodę.

Ingerencja inżynierów sprawia, że 2-litrowa Octavia RS jest w stanie rozwinąć 404 konie mechaniczne. Skok mocy jest niemalże dwukrotny i stawia czeskiego liftbacka praktycznie na tej samej półce, na której stały do tej pory auta pokroju BMW M4 czy Forda Mustanga V8. Niewiele mniej imponująco wygląda wzrost momentu obrotowego. Jego wartość podskoczyła ze standardowych 350 Nm do 515 Nm.

Revo Technik nie podaje dokładnych danych technicznych auta. Nie wiadomo zatem jak bardzo skróciły się czasy przyspieszeń Skody Octavii RS ani jak bardzo wzrosła jej prędkość maksymalna. Jednego można być jednak pewnym. Wyższa sprawność silnika przekłada się na mocniejsze emocje z jazdy. Szczególnie że tuner zmodyfikował – a właściwie zdecydowanie usztywnił – zawieszenie.

Źródło: Revo Technik, informacja Mototarget.pl
Zdjęcie: Skoda Octavia RS 220

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz