Bezprzewodowe ładowanie urządzeń mobilnych od teraz w Skodzie

Skoda poszerza swoje wyposażenie multimedialne: od nowego roku modelowego Klienci wybierający modele Octavia i Superb będą mogli wzbogacić je o opcję

Skoda poszerza swoje wyposażenie multimedialne: od nowego roku modelowego Klienci wybierający modele Octavia i Superb będą mogli wzbogacić je o opcję Phonebox z ładowaniem bezprzewodowym. System ten ładuje smartfony indukcyjnie poprzez standard Qi.

Phonebox z ładowaniem bezprzewodowym to udoskonalona wersja elementu wyposażenia Phonebox, znanego już z modeli Skody Octavia i Superb. System ten składa się z podstawki umiejscowionej w schowku pod konsolą środkową, która automatycznie sprzęża się z telefonem i wzmacnia jego zasięg poprzez połączenie z anteną samochodu. Phonebox łączy wysoką jakość dźwięku i pełne bezpieczeństwo rozmowy z łatwą i przystępną obsługą.

Od wiosny 2016 roku nowy Phonebox z ładowaniem bezprzewodowym zadebiutuje w modelach Octavia i Superb, które Skoda pokaże na Międzynarodowych Targach Samochodowych w Genewie. Technologia ta umożliwia ładowanie indukcyjne kompatybilnych smartfonów zgodnych ze standardem Qi. Z jej pomocą prąd płynie bezprzewodowo z cewki umiejscowionej na podstawce Phonebox, wytwarzającej pole elektromagnetyczne, do cewki w telefonie. System ten pozwala także na bezprzewodowe przesyłanie danych dla zapewnienia jak najefektywniejszego wykorzystania energii. Ładowany smartfon zachowuje swoją pełną funkcjonalność.

Ze standardem Qi zgodnych jest duża liczba smartfonów firm Google, Blackberry, LG, Nokia, Microsoft, Samsung i Sony. Urządzenia innych producentów, takie jak iPhone, mogą także być ładowane bezprzewodowo przez Phonebox z pomocą specjalnych etui, wzbogacających telefon o tę funkcję.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz