Polestar 1 – hybrydowe coupe o mocy 600 KM od Volvo

Pierwszy samochód od Polestar już oficjalnie. Powitajcie wyjątkowe coupe o mocy 600 KM, napędzie na cztery koła oraz z hybrydowym układem napędowym.

Pierwszy samochód od Polestar już oficjalnie. Powitajcie wyjątkowe coupe o mocy 600 KM, napędzie na cztery koła oraz z hybrydowym układem napędowym.

Nowy model Polestar 1 to 2-drzwiowy Gran Tourer z miejscami typu 2+2, zasilany silnym, hybrydowym „Electric Performance Hybrid” układem napędowym o mocy 600 KM i 1000 Nm. Jego wygląd to drogowe odzwierciedlenie koncepcyjnego modelu Volvo z 2013 roku o oryginalnej nazwie Coupe Concept.

Auto posiada dokładnie taki wygląd jak wszystkie inne bieżące modele Volvo z największym naciskiem na S90. Z przodu znajdziemy charakterystyczne lampy, masywny grill, a także wiele dynamicznych i ostrych krawędzi. Z tyłu natomiast światła w kształcie cyfry 3, dwie podwójne końcówki układu wydechowego oraz umieszczone centralnie logo Polestar.

Jeśli chodzi o wnętrze to jest ono dokładnie takie samo jak w każdym innym modelu Volvo. Nie jest to natomiast nic złego, gdyż to jedno z najlepiej zaprojektowanych kabin samochodu w dzisiejszych czasach.

Polestar 1 bazuje na architekturze SPA (Skalable Platform Architecture), ale niezależna firma twierdzi, że około 50% najnowszej produkcji jest całkowicie nowe i wykonane przez własnych inżynierów.

Polestar zapowiedział również, że jej przyszłymi modelami będą modele wyłącznie elektryczne, poczynając od modelu Polestar 2, który wejdzie do produkcji w 2019 r. jako pierwszy model akumulatorowo-elektryczny Grupy Volvo Car. Wprowadzanie na rynek pierwszych produktów Polestar zakończy się wraz z premierą Polestar 3, średniej wielkości, w całości elektrycznego SUV-a.

Klienci mogą zamówić nowego Polestar 1 już teraz, gdyż firma rozpoczęła przyjmowanie tzw. „deklaracji zainteresowania”.

Polestar 1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz