Jak wyglądać będzie nowy Land Rover Defender?

Szef designu Land Rover'a zdradza pierwsze szczegóły dotyczące wyglądu nowego Defendera

Szef designu Land Rovera zdradza pierwsze szczegóły dotyczące wyglądu nowego Defendera.

Pierwszy Land Rover Defender trafił na drogi w 1983 roku, a w styczniu 2016 roku oficjalnie zakończono produkcję modelu. W trakcie tych 33 lat doczekaliśmy się trzech generacji auta. Każda z nich charakteryzowała się kanciastym i niezbyt pięknym nadwoziem, które pomimo tego pokochała cała rzesza fanów motoryzacji. Na ich szczęście w przeciągu najbliższych lat na rynek ma trafić następca Defendera. Rodzi się jednak pytanie – Jak bardzo wyglądem przypominać będzie swojego poprzednika?

Odpowiedzi na to pytanie udzielił nam w pewnym stopniu szef designu marki – Gerry McGovern. Jakiś czas temu w wywiadzie dla portalu Automotive News, potwierdził, że auto czerpać będzie w dużym stopniu z sukcesu oryginału. Powinniśmy spodziewać się zobaczyć charakterystyczny, płaski dach, kwadratowy przód oraz ścięty tył, jednak nie będzie to całkowita kopia poprzedniej generacji.

Wprowadzone mają zostać modernistyczne poprawki, dzięki którym samochód wpasuje się przynajmniej po części w panujący aktualnie kanon designu. Zmiany dosięgną najpewniej przednich i tylnych lamp, grilla i elementów ozdobnych. Także wnętrze zostanie najpewniej mocno unowocześnione. Tym samym, nowy Defender kierowany ma być głównie w młodszych klientów marki.

Pamiętajmy, że pojazd jest dopiero w bardzo wczesnej fazie produkcji, nie powinniśmy spodziewać się zobaczyć go na żywo wcześniej jak na początku 2019 roku.

Nowy Land Rover Defender – grafika koncepcyjna

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz