Top Gear obchodzi swoje 15 urodziny!

Dziś mija równa 15 rocznica emisji pierwszego odcinka Top Gear w BBC Two.

Dziś mija równa 15 rocznica emisji pierwszego odcinka Top Gear w BBC Two.

Historia programu Top Gear jest bardzo zawiła. Aktualna wersja bazuje na sukcesie oryginalnego programu z 1977 roku. W 2002 roku Top Gear powrócił na antenę BBC po tym jak Jeremy Clarkson z producentem Andy Wilmanem opracowali nowy format show. Pierwszy odcinek wyemitowano 20 października 2002 roku i znacząco różnił się do tego do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Prezenterami zostali Jeremy Clarkson, Richard Hammond i Jason Dawe, którego w 2003 roku zastąpił James May.

W niezmienionej formie emitowany był przez kolejne 21 sezonów. Każdy odcinek ma swoją sekcje newsową, gwiazdę w samochodzie za rozsądną cenę i testy. Od 2012 roku ograniczono emisję programu do wyłącznie jednej serii rocznie oraz do wyłącznie 6-8 odcinków w jednym sezonie w tym jednym był świąteczny odcinek specjalny, którego emisja niekoniecznie była w okresie świątecznym – Birma Special wyemitowany został w dwóch częściach 9 i 16 marca 2014.

Kamieniem milowym programu był skandal związany z głównym prezenterem. 10 marca 2015 roku Jeremy Clarkson został zawieszony jako pracownik BBC, a emisja Top Gear została wstrzymana. Tydzień później program został całkowicie zdjęty z anteny BBC, a w sprawie Jeremy’iego rozpoczęła się śledztwo. Ostatecznie został on zwolniony, a pozostałe odcinki nie zostały wyemitowane z uwagi na fakt, że sceny z publicznością były nagrywane co tydzień 5 dni przed emisją. Wcześniej nagrane materiały z testów zostały wyemitowane w jednym łączonym odcinku prowadzonym przez Richarda Hammonda i James Maya.

Czytaj dalej na stronie 2 >>

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Ten wpis posiada więcej niż jedną stronę:

Dodaj komentarz