Polestar 1 Shooting Brake – wyjątkowy model, który pozostanie wizualizacją

Pamiętacie wyjątkowy model koncepcyjny Volvo o nazwie "Concept Estate"? Utalentowany grafik komputerowy X-Tomi postanowił na jego bazie stworzyć wizualizację nowego wariantu Polestar 1.

Pamiętacie wyjątkowy model koncepcyjny Volvo o nazwie „Concept Estate”? Utalentowany grafik komputerowy X-Tomi postanowił na jego bazie stworzyć wizualizację nowego wariantu Polestar 1.

Zadanie nie było skomplikowane, gdyż auta nie różnią się względem siebie w dużym stopniu. Polestar 1 również zaczynał jako koncepcyjny model Volvo, lecz debiutował on rok wcześniej – w 2013 roku podczas targów we Frankfurcie. Ma zbliżone wymiary i dokładnie tak samo poprowadzone linie.

Sklejenie tych dwóch projektów dało wyjątkowy samochód wyglądający na gotowy do produkcji. Niestety głównie z uwagi na nietypowy, hybrydowy napęd auto najpewniej nie zawita do oferty. Zastosowanie aż trzech silników powoduje, że podłoga bagażnika byłaby bardzo wysoko i to wyjątkowe kombi byłoby bardzo mało praktyczne. Przewożenie większych gabarytów byłoby możliwe wyłącznie po złożeniu tylnych oparć.

Nie mniej jednak, auto wydaje się ciekawym pomysłem i z pewnością znalazłyby się osobą chcące mieć nieco bardziej praktyczną wersję Polestar 1. Przypomnijmy, że jego produkcja rozpocznie się dopiero w drugiej połowie 2019 roku. Zasilany jest silnym, hybrydowym układem napędowym o mocy 600 KM i 1000 Nm.

Polestar zapowiedział również, że jej przyszłymi modelami będą modele wyłącznie elektryczne, poczynając od modelu Polestar 2, który wejdzie do produkcji w 2019 r. jako pierwszy model akumulatorowo-elektryczny Grupy Volvo Car. Wprowadzanie na rynek pierwszych produktów Polestar zakończy się wraz z premierą Polestar 3, średniej wielkości, w całości elektrycznego SUV-a.

2014 Volvo Concept Estate

2020 Polestar 1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz