Poznajcie BMW Alpina B4 S w kolorze Rallye Green

W salonie dealera BMW Abu Dhabi Motors pojawiła się właśnie niesamowita maszyna. Oto zaprezentowana w marcu tego roku Alpina B4 S bazująca na BMW Serii 4.

W salonie dealera BMW Abu Dhabi Motors pojawiła się właśnie niesamowita maszyna. Oto zaprezentowana w marcu tego roku Alpina B4 S bazująca na BMW Serii 4.

Najnowsze BMW Serii 4 to samochód, w którym zakochać się można od pierwszego wejrzenia. Wygląd dyktowany najnowszą linią designu marki bardzo mocno rzuca się w oczy i błyskawicznie do siebie przekonuje. Nie można zapomnieć także o możliwości umieszczenia pod maską 3-litrowego silnika R6 o mocy 330 koni mechanicznych, bez konieczności dokupywania pakietu M. Oczywiście znajdą się osoby, dla których są to niewystarczające wartości. Wtedy na scenę wchodzi Alpina wraz z BMW Individual i dzieje się magia.

Wynikiem prac zespołu jest Alpina B4 S, którą możecie obejrzeć na zdjęciach. Do nadwozia dobudowany został przedni splitter oraz małe, tylne skrzydło. Ogromną uwagę zwracają duże, wieloramienne felgi oraz zaciski hamulców pomalowane na niebiesko. System wydechu zmieniony został na ten od Akropovic, który w tym wypadku stworzony był specjalnie na potrzeby Alpiny. Wszystko to, zostało polakierowane na kolor Rallye Green, z domalowanymi subtelnymi liniami po bokach pojazdu, dla jeszcze lepszego efektu.

Wnętrze auta to głównie zasługa BMW Individual, które postarało się, aby samochód, różnił się od zwykłego BMW serii 4, jakie możemy zakupić od tak w salonie. Szwy na kierownicy otrzymały zielony kolor, pasujący do tego z zewnątrz auta. Zegary otrzymały niebieskie tło, a lewa kratka nawiewu pod ekranem głównym komputera pokładowego zastąpiona została małym wyświetlaczem. Aby pokazać, że nie jest to byle jaki pojazd, na dole centralnej konsoli umieszczona została specjalna, srebrna plakietka z logo Alpiny.

Oprócz zmian wizualnych, lekkiemu podrasowaniu uległ także silnik. Dalej jest to ta sama  jednostka R6 z podwójnym turbodoładowaniem o pojemności 3 litrów, jednak teraz jest w stanie wygenerować 440 KM oraz 660 Nm. Moc tak przekazywana jest na wszystkie koła, co pozwala na rozpędzenie się do 100 km/h w 3,9 sekundy, a więc o 0,3 s szybciej niż w przypadku napędu na samą tylną oś. Prędkość maksymalna wynosi 303 km/h.

BMW Alpina B4 S w kolorze Rallye Green

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz