Zobaczymy 26 nowych BMW M do 2021 roku

BMW przedstawiło plany jednego ze swoich największych celów w historii marki. Do początku 2021 roku mają zamiar zaprezentować aż 26 nowych aut spod znaku BMW M.

BMW przedstawiło plany jednego ze swoich największych celów w historii marki. Do początku 2021 roku mają zamiar zaprezentować aż 26 nowych aut spod znaku BMW M.

BMW jest z pewnością jedną z najbardziej lubianych marek w naszym kraju. Dzieje się tak głównie za sprawą sportowej duszy firmy oraz legendy o niezawodności ich maszyn. Dlatego też widok nowego BMW, a tym bardziej BMW M wywołuje często uśmiech na twarzach naszych rodaków. Jak zapowiada sam koncern – portfolio ich aut do początku 2021 roku ma się zdecydowanie rozszerzyć, a co za tym idzie, ich pojazdów ma być więcej na drogach.

Według portalu Autocar, wśród wspomnianych 26 samochodów, 11 z nich będzie czysto-krwistymi BMW M, pozostałe 15 otrzyma dodatkowe M-pakiety do zakupienia. Pojazdem który rozpocznie tę rewolucję ma być nowe BMW M3, którego debiutu powinniśmy się spodziewać w 2019 roku na imprezie Frankfurt Moto Show. Na ulicy zobaczymy je kilka miesięcy później.

Auto według plotek zbudowane ma zostać na platformie CLAR, a w jego konstrukcji zobaczymy więcej aluminium i wytrzymałej stali niż dotychczas. Nadwozie zostanie zaadaptowane tak, aby możliwe było dodanie do niego jak największej ilości dodatków z włókna węglowego, dzięki czemu samochód ma być lżejszy od niedawno zaprezentowanego BMW M3 CS. Pod maską umieszczona zostanie prawdopodobnie 3 litrowa jednostka twin-turbo, generująca moc 465 koni mechanicznych. Napęd przewidziany jest tylko na tylną oś i przekazywany będzie przez 6-biegową skrzynię manualną bądź 8-biegową automatyczną.

Oprócz samego M3, w programie powinniśmy spodziewać się zobaczyć także sportowe X3 i X4, Z4 oraz nadchodzące BMW Serii 8. Pakiety M-Performance otrzymają na pewno X2 i X7 oraz nowe BMW Serii 4 i Serii 1.

BMW M8 – zdjęcia szpiegowskie

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz