Tak wygląda wnętrze nowej G-Klasy – galeria zdjęć

Szykuje się największa zmiana w historii wyglądu Mercedesa Klasy G. Oto zupełnie odmieniony design wnętrza klasycznej terenówki.

Szykuje się największa zmiana w historii wyglądu Mercedesa Klasy G. Oto zupełnie odmieniony design wnętrza klasycznej terenówki.

Klasa G jest z nami już od 38 lat. Co jakiś czas Mercedes dostosowuje model do dzisiejszych standardów, wprowadzając nowe systemy bezpieczeństwa, inforozrywki. O ile wygląd zewnętrzny pozostaje zawsze niemalże bez zmian, to wnętrze zawsze nawiązuje do aktualnej Klasy E.

Nie inaczej będzie tym razem, gdy w przyszłym roku Mercedes oficjalnie zaprezentuje nową generację modelu zamiast kolejnego lifting klasycznego modelu. Teraz zmiany oprócz kilku prostych zmian, projektanci poszli o krok dalej… i zmienili wszystko. Zmianie ulegnie też nazewnictwo – teraz będzie to W464.

Deska rozdzielcza nowej Klasy G została w pełni przeprojektowana. Zadebiutował wielki panel znany z cywilnych modeli z wielkim, 12,3-calowym wyświetlaczem połączony z zegarami. W Klasie G będziemy mieli wybór między podwójnym systemem z cyfrowymi wskaźnikami za kierownicą lub klasycznym zestawem tarcz – oba warianty są uwiecznione na zdjęciach.

W oczy rzucają się nowe centralne nawiewy, które teraz są oddzielnymi elementami, a swoim wyglądem nawiązują do nadchodzącego CLS-a. Są one przedzielone przyciskami do włączania trzech blokad mostów i pozostały dokładnie w tym samym miejscu. Poniżej nich znajduje się panel klimatyzacji, który jest dokładną kopią tego z nowej Klasy E.

Pojawił się także masywny tunel środkowy, który znany jest z niemalże wszystkich pozostałych modeli Mercedesa. Tutaj będzie on całkowicie minimalistyczny i jedyną rzeczą, która będzie się znajdować to joystick do obsługi systemu inforozrywki oraz mały schowek. Nie można zapomnieć o podświetleniu ambientowym, którego do tej pory nie mieliśmy okazji doświadczyć w tym modelu.

Jeśli chodzi techniczne sprawy, nowa Klasa G będzie o 10 cm szersza o dotychczasowej oraz będzie przeprojektowana w środku tak, aby zapewnić większą ilość miejsca. Oferować będzie więcej miejsca na nogi o 15 cm z tyłu oraz 3,8 cm z przodu. Nieznacznie zwiększy się ilość miejsca w szerokość i nad głową.

W464 ma być lżejsze od poprzedniej generacji o ponad 200 kg, co w głównej mierze ma się przełożyć na lepsze właściwości jezdne na utwardzonej nawierzchni.

Oficjalna premiera nowej Gelendy nastąpi już w styczniu podczas targów samochodowych w Detroit.

2019 Mercedes-Benz Klasa G – wnętrze

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz