W przyszłym miesiącu zobaczymy na żywo odświeżonego Jeepa Cherokee

Jeep zapowiedział, że podczas nadchodzącej imprezy Detroit Auto Show, zaprezentuje na żywo odświeżonego Jeep'a Cherokee, datowanego na rocznik 2019.

Jeep zapowiedział, że podczas nadchodzącej imprezy Detroit Auto Show, zaprezentuje na żywo odświeżonego Jeep’a Cherokee, datowanego na rocznik 2019.

O dużej potrzebie zmiany wyglądu Jeepa Cherokee, pisaliśmy w wakacje, przy okazji opublikowania w internecie grafik renderowych, pokazujących jak odświeżone auto mogłoby wyglądać. Auto zgodnie z zapowiedzą firmy, doczekało się już nowego wyglądu, jednak jak dotąd pokazanego jedynie w formie zdjęć opublikowanych w internecie. Teraz wiemy, że przyjdzie nam spotkać samochód na żywo już niebawem, bo w połowie przyszłego miesiąca, podczas wydarzenia Detroit Auto Show 2018.

Amerykańska marka, wraz w wypuszczeniem do sieci wspomnianych grafik, nie przedstawiła nam niestety żadnych konkretnych informacji dotyczących odświeżonej wersji pojazdu. Z dostępnych zdjęć widzimy jednak, że samochód otrzyma dwie wersje wyglądu przedniego zderzaka.

Pierwszy, reprezentowany przez czerwony egzemplarz, przypomina bardziej Jeepa Grand Cherokee Trailhawk. Samochód posiada wyżej podniesione zawieszenie oraz bardziej sportowy wygląd, przez co domyślić się możemy, że będzie to edycja przeznaczona bardziej do zabawy w terenie i wyczynowej jazdy, a to wiązało się będzie oczywiście z większą ceną wybranej opcji.

Srebrny model swoim wyglądem przynosi bardziej na myśl Jeep’a Compassa. Jest zdecydowanie bardziej stonowany i przeznaczony będzie z pewnością, do zwykłej, codziennej jazdy po mieście. Z tyłu zmiany są mniej widoczne. Jedynie co uległo odświeżeniu to światła oraz dół zderzaka, z większą, metalową listwą. W środku nowości także nie powalają. W oczy rzuca się jedynie większa ilość srebrnych elementów służących za ozdoby. Zupełnie nie poprawia to wrażenia ogólnej przestarzałości deski rozdzielczej.

Zgodnie z plotkami, jakie chodziły już od dawna, pod maską odświeżonego pojazdu znajdziemy najpewniej nowo zaprojektowaną, turbodoładowaną jednostkę 2,0 z czterema cylindrami, tę samą co w Jeepie Wrangler 2018. Na więcej informacji dotyczących samego auta musimy poczekać jeszcze trochę. Sądzicie, że marce udało się chociaż trochę odratować tragiczny jak dotąd wygląd Cherokee?

2019 Jeep Cherokee

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz