The Grand Tour

Ciekawostki z The Grand Tour – Sezon 2, Odcinek 5

Przed wami lista ciekawostek na temat najnowszego, piątego odcinka 2 sezonu The Grand Tour.

Przed wami lista ciekawostek na temat najnowszego, piątego odcinka 2 sezonu The Grand Tour.

Test zabawek przez Richarda Hammonda

Test zabawek w wykonaniu Richard Hammonda został nakręcony w Dubaju tuż po nagrywaniu ostatniego odcinka 1 sezonu, gdy namiot był nadal w mieście.

Centrum handlowe

Sceny w centrum handlowym zostały nakręcone w The Dubai Mall – największym centrum handlowym na świecie.

Zniszczona ściana została „wybudowana” na potrzeby materiału.

Zawieszenie testowanego czołgu

W materiale Richard Hammond wspomina, że zawieszenie Ripsaw EV2 jest większe niż w Range Roverze. Będąc bardziej dokładnym w Ripsaw wynosi 16 cali (40 cm), a w Range Roverze 12 cali (30 cm).

„nincompoop”

W studio Jeremy Clarkson nazywa Richarda Hammonda mianem „nincompoop”. Wyrażenie pochodzi z 17 wieku i oznacza „niskiego idiotę w małym czołgu”.

Volkswagen ma więcej mocy niż Ferrari

Podczas testu Volkswagena Golfa GTI, James May wspomina, że auto posiada więcej mocy niż Ferrari z lat 80′ i jest to prawda. 2-litrowy silnik R4 nowego Golfa GTI (z pakietem Performance) generuje 245 KM, podczas gdy Ferrari 308 quattrovalvole z 1982 roku ma moc 240 KM z 2,9-litrowego silnika V8.

James May – fan małych samochodów

James May zawsze lubił małe i szybkie hatchbacki. Kiedyś opisał Citroena AX GT z lat 80′ jako najlepszy samochód, którym miał okazję jeździć.

Komentarz do okrążenia Volkswagena Up!

 

Całe nagranie komentarza Jeremy’iego musiało zostać nagrane ponownie, gdyż w oryginale wciąż było słychać nieprzyjemne komentarze Richarda i Jamesa.

Subaru

Samochód wykorzystany do nagrania Farmkhana to Subaru Impreza WRX STi. Posiada 2,5-litrowy, 4-cylindrowy silnik typu boxer, który generuje 280 KM. Napęd przekazywany jest na wszytkie koła i pozwala rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie 5.2 s, a prędkość maksymalna wynosi 255 km/h.

Modyfikacje w Imprezie WRX STi

Na potrzeby nagrania, Subaru zostało wyposażone w hydrauliczny hamulec ręczny, wzmocnione zawieszenie oraz… idiotę za kierownicą.

Lokalizacja Farmkhana

Nagrania całego materiału miały miejsce w na prawdziwej farmie w Rye w East Sussex.

Poirytowany reżyser

Mocno podirytowany przez Jeremy’iego reżyser występujący w materiale to faktyczny reżyser 2 sezonu The Grand Tour – Paul Churchward.

Najdroższy materiał

Nagranie Farmkhana było najdroższym materiałem w całym 2 sezonie programu. Głównie z uwagi na wszystko co zniszczył Jeremy.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz