2019 Mercedes-Benz Klasy G – odrodzenie legendy

Po niemalże 40 latach od pierwszego debiutu, Mercedes wprowadza do swojej oferty zupełnie nową generację Klasy G.

Po niemalże 40 latach od pierwszego debiutu, Mercedes wprowadza do swojej oferty zupełnie nową generację Klasy G.

Mimo, że wygląda na pierwszy rzut oka tak samo, to nowa Klasa G jest o 53 mm dłuższa oraz o 121 mm szersza od aktualnie oferowanej W463. Wszystko jednak zostało odświeżone lub zaprojektowane na nowo. Będąc szczegółowym – nowa Gelenda z poprzednią generacją łącznie dzieli zaledwie 5 części.

Samochód zachował wszystkie charakterystyczne detale. Drzwi posiadają zawiasy od zewnątrz, przez całe nadwozie poprowadzona jest  praktyczna listwa ochronna, na klapie bagażnika znajdziemy koło zapasowe, a przednie kierunkowskazy są nadal umieszczone na masce.

Z przodu zniknęły oddzielne światła do jazdy dziennej i zostały one scalone z głównymi reflektorami. Design samochodu nieco złagodniał, a wiele elementów zostało w pewnym stopniu zaokrąglone.

Jeśli chodzi o wnętrze, to w środku zmienione zostało praktycznie wszystko. Zadebiutował wielki panel znany z cywilnych modeli z 12,3-calowym wyświetlaczem połączony z zegarami. nowe centralne nawiewy, które teraz są oddzielnymi elementami, a swoim wyglądem nawiązują do nadchodzącego CLS-a. Są one przedzielone przyciskami do włączania trzech blokad mostów i pozostały dokładnie w tym samym miejscu. Poniżej nich znajduje się panel klimatyzacji, który jest dokładną kopią tego z nowej Klasy E.

Na razie nowa Klasa G będzie dostępna wyłącznie w jednym wariancie – G500. Pod maską znajdziemy 4-litrowy silnik V8 o mocy 416 KM oraz 609 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Za przekazanie napędu na wszystkie osie będzie znana z innych modeli 9-biegowa skrzynia automatyczna. Takie rozwiązanie pozwoli znacznie obniżyć zużycie spalania podczas codziennej jazdy.

Mercedes zaznacza, że teraz samochód jest znacznie lepiej wygłuszony oraz mniej odczuwalne są wszelkie wibracje. Ze względu na większe wymiary, w środku jest więcej miejsca dla pasażerów na nogi o 15 cm z tyłu oraz 3,8 cm z przodu. Nieznacznie zwiększyła się ilość miejsca w szerokość i nad głową.

Nowa Klasa G trafi do polskich salonów w czerwcu bieżącego roku. Za podstawową wersję G500 przyjdzie nam zapłacić od 540.500 zł.

2019 Mercedes-Benz Klasy G

 

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz