James May obchodzi dziś 55 urodziny

Dziś mija 55 rocznica urodzin Jamesa Maya - jednego z prezenterów Top Gear, a aktualnie The Grand Tour. Nie pozostaje nam więc nic innego jak życzyć wszystkiego najlepszego gwieździe brytyjskiego show.

Dziś mija 55 rocznica urodzin Jamesa Maya – jednego z prezenterów Top Gear, a aktualnie The Grand Tour. Nie pozostaje nam więc nic innego jak życzyć wszystkiego najlepszego gwieździe brytyjskiego show.

James Daniel May urodził się 16 stycznia 1963 roku w Bristolu, historycznym mieście w południowo-zachodniej Anglii. Przez większą część swego dorosłego życia nagrywał programy i pisał o samochodach, motorach… a również: pasztetach, amerykańskich żelkach, poezji, nakryciach głowy czy samolotach.

Mały James śpiewał w chórze kościelnym w parafii Whiston. Gra na flecie, pianinie i klawesynie – studiował muzykę na Uniwersytecie Lancaster, gdzie przystał do Pendle College. Pewnego razu wraz z kolegami wytapetował korytarze papierem, na którym wydrukowana była brytyjska flaga…

Współprowadzącym Top Gear został w roku 1999, a po zmianie formatu James pojawił się już w jego drugiej serii i był jego prezenterem do ostatniego odcinka 22 sezonu włącznie. Po zwolnieniu Jeremy’iego Clarksona przez BBC, wraz z Richardem Hammondem przeszedł do Amazonu i prowadzi program The Grand Tour.

James May to jednak nie tylko Top Gear i aktualnie The Grand Tour. W przeszłości prowadził wiele programów dla BBC w tym dwie serie cyklu Oz i James: Przygoda z Winem, James May i XX wiek, Zabawki Jamesa Maya, Wielkie pomysły Jamesa Maya, James May i auta dla każdego, a aktualnie również James May: The Reassembler.

Przed pracą w Top Gear James był prezenterem programu Driven na Channel 4 (1998-1999), narratorem ośmioodcinkowej serii BBC1 Road Rage School, oraz współgospodarzem relacji z London Boat Show 2006, pokazywanej przez ITV1.

Wszystkiego najlepszego James! 🙂

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz