Pierwszy dealer samochodów tylko dla kobiet otwarty w Arabii Saudyjskiej

Jak dotąd kierowcami w Arabii Saudyjskiej mogli być jedynie mężczyźni. Niedawno uległo to zmianie, a w kraju powstał już pierwszy salon samochodowy dedykowany wyłącznie kobietom.

Jak dotąd kierowcami w Arabii Saudyjskiej mogli być jedynie mężczyźni. Niedawno uległo to zmianie, a w kraju powstał już pierwszy salon samochodowy dedykowany wyłącznie kobietom.

Jak wszyscy wiemy kraje arabskie zdominowane są przez mężczyzn. Kobiety sprowadzone są tam zwykle do roli wychowywania dzieci i zajmowania się domem, często przybiera to dosyć radykalne formy. Mimo co, w Arabii Saudyjskiej w zeszłym roku zniesiony został zakaz prowadzenia samochodów przez kobiety, co jest naprawdę dużym krokiem w tym aspekcie. Skutkiem tej decyzji jest powstały niedawno w mieście Jeddah salon motoryzacyjny, kierowany tylko do kobiet.

Zadacie z pewnością pytanie dlaczego ten dealer służyć ma tylko płci pięknej? Niestety stało się tak przez ogromną segregacji, która pomimo małych zmian w dobrą stronę, dalej króluje w kraju. Władze stwierdziły, że skoro kobiety potrzebują miejsca do kupienia auta, to je dostaną, jednak będzie ono całkowicie odpreparowane dla mężczyzn. Z tego też powodu w salonie pracują tylko i wyłącznie panie w burkach, a całość otworzona została w centrum handlowym. Nie jest to więc żadne wyróżnienie premium dla dealera, wręcz przeciwnie.

Jak już wspominaliśmy, płeć piękna w Arabii Saudyjskiej otrzymała w zeszłym roku przyzwolenie na poruszanie się samochodami. Pomimo tego, jak na ten czas, żadna kobieta nie może jeździć tam autem, dlaczego? Ustawa wchodzi w życie w czerwcu tego roku i dopiero po tym czasie, na ulicach pojawią się panie za kierownicami. Przez pozostały okres infrastruktura przygotowywana ma być do tego, aby „obie płcie mogły łatwo ze sobą współistnieć na drogach”. Troche to dziwne, prawda? Ale czego mogliśmy spodziewać się po kraju rządzonym przez nienormalnych muzułmańskich facetów.

Otwarcie pierwszego salonu samochodowego tylko dla kobiet w Arabii Saudyjskiej

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz