Night Package debiutuje w nowej generacji Mercedesa Klasy G

Nieco dodatków, które przyciemnią wygląd nowego SUV-a.

Nieco dodatków, które przyciemnią wygląd nowego SUV-a.

W zeszłym tygodniu podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie, Mercedes zaprezentował całkowicie nową generację ich klasycznego SUV-a. Design pozostał niemalże niezmieniony, jednakże auto zostało nieco dostosowane do standardów dzisiejszych czasów – jest lżejsze, masywniejsze i wyposażone w najnowsze nowinki technologiczne.

W nowej generacji zadebiutuje Night Package – pakiet, który wprowadzi nieco czarnych dodatków. Pojawią się czarne kierunkowskazy, ciemne przednie i tylne lampy, czarne wykończenie zderzaków, atrapy chłodnicy, czy pokrywy zapasowego koła i lusterek. Pojawi się też ciemne listwa ozdobna na słupku A oraz ciemne 20-calowe felgi.

Jak podaje Mbpassion, w Niemczech pakiet będzie dostępny wyłącznie w wersji AMG Line oraz nie będzie go można zamówić w ciemnymi lakierami nadwozia. Jest to znane ograniczenie w dzisiejszych samochodach. Najpewniej niedługo zadebiutuje drugi pakiet, który będzie ekskluzywny dla czarnych wariantów nadwozia.

Podczas debiutu rynkowego nowa Klasa G będzie dostępna wyłącznie w jednym wariancie – G500. Pod maską znajdziemy 4-litrowy silnik V8 o mocy 416 KM oraz 609 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Za przekazanie napędu na wszystkie osie będzie znana z innych modeli 9-biegowa skrzynia automatyczna. Takie rozwiązanie pozwoli znacznie obniżyć zużycie spalania podczas codziennej jazdy.

Nowa Klasa G trafi do polskich salonów w czerwcu bieżącego roku. Za podstawową wersję G500 przyjdzie nam zapłacić od 540 500 zł.

2019 Mercedes-Benz Klasa G Night Package

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz