Mercedes-Benz Vito Sport Line – dostawczak dla rajdowców

Mercedes przygotował sportową wersję swojego dostawczaka, tak aby niespełnieni kierowcy rajdowi pracujący na budowie, mogliby chociaż nieco poprawić sobie humor.

Mercedes przygotował sportową wersję swojego dostawczaka, tak aby niespełnieni kierowcy rajdowi pracujący na budowie, mogliby chociaż nieco poprawić sobie humor.

Mercedes-Benz słynie ze swojej niezwykle obszernej oferty, w której chyba każdy znalazłby samochód który by mu odpowiadał. Tyczy się to nie tylko osób prywatnych szukających auta do codziennej jazdy, ale także firm potrzebujących w swoim garażu samochodów dostawczych, ciężarówek czy autobusów. Aby jeszcze dodatkowo podbudować swoje portfolio samochodów użytkowych, marka zdecydowała się na naprawdę ciekawy krok.

Vito Sport Line to pojazd stworzony najpewniej z myślą o niespełnionych zawodowo kierowcach wyścigowych, którzy przez brak szczęścia lub umiejętności trafili do pracy, gdzie wykorzystywane są samochody dostawcze. Budowa, magazyn, zaopatrzenie sklepu, los mógł poprowadzić ich wszędzie. Mercedes jednak wyciągu ku nim przyjazną rękę i stara się chociaż trochę wynagrodzić życiowego pecha.

O ile rajdowiec posiadający własną firmę, lub pracujący na czyiś usługach dostanie w swoje ręce to cudo, korzystać będzie mógł z usportowionego zawieszenia i opcjonalnego panoramicznego dachu. Względem podstawowej wersji, auto ma powiększone boczne progi oraz agresywniejszy grill, w środku fotele, kierownica i gałka od skrzyni biegów obszyte zostały czarną skórą kontrastująca z chromowanymi dodatkami. Do wykupienia, możliwy jest także pakiet napędu na wszystkie koła z 19-calowymi felgami.

A co z najważniejszym aspektem, sercem samochodu? Niestety marka nie wprowadziła tutaj żadnej zmiany, a więc Vito Sport oferowany jest z tymi samymi jednostkami co podstawa. Nieco bezsensowne zagranie, ale być może w przyszłości zobaczymy jeszcze wzmocnioną wersję motoru, kto wie.

Pakiet dostępny będzie do dokupienia od przyszłego miesiąca. Cena wynosić będzie 2,500 lub 4,100 euro, a więc kolejno 10 i 17 tysięcy złotych, zależnie od modelu.

Mercedes-Benz Vito Sport Line

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz