Zdjęcia szpiegowskie

Lexus LC F na pierwszych zdjęciach szpiegowskich!

Mocno zmodyfikowany Lexus LC F został przyłapany podczas pierwszych testów drogowych.

Mocno zmodyfikowany Lexus LC F został przyłapany podczas pierwszych testów drogowych.

Pierwsze zdjęcia opublikował portal Lexus Enthusiast, do którego zdjęcia przesłał jeden z czytelników. Udało mu się sfotografować częściowo zakamuflowany supersamochód podczas testów drogowych na południu Kalifornii.

Przeczytaj nasz test: Lexus LC500h – imponująca wizja przyszłości

Prototyp topowej wersji LC F w stosunku do podstawowego modelu posiada zmienione przednie wloty powietrza po bokach charakterystycznego grilla w kształcie klepsydry, zmodyfikowane nakładki progów oraz powiększony tylny zderzak. Reszta karoserii wygląda na niezmienioną, natomiast można się spodziewać, że oprócz jednostki napędowej ulepszenia objęły również inne systemy mechaniczne, w szczególności np. zawieszenie.

Lexus zarejestrował w europejskim urzędzie patentowym znak towarowy LC F już w lutym 2017 roku. W zeszłym roku Holiday Auto poinformował, że topowa wersja będzie wykorzystywała 4-litrowe V8 z podwójnym doładowaniem o mocy 630 KM. Nowy silnik ma być połączeniem pod kątem 90 stopni dwóch bloków pochodzących z 2-litrowych silników 8AR-FTS, montowanych np. w modelach RC 200t czy GS 200t.

Przeczytaj nasz test: Lexus GS200t – alternatywa, z której bym nie skorzystał

Lexus LC F ma być lżejszy od zwykłego LC 500 o 7 procent dzięki zastosowaniu większej liczby elementów wykonanych z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym. Zastosowane rozwiązania umożliwią jednak produkcję LC F na tej samej linii, na której powstają standardowe LC, co obniży koszty produkcji.

Według japońskiego magazynu Best Car, premiera Lexusa LC F ma nastąpić w przyszłym roku. Biorąc pod uwagę, że wszystkie dotychczasowe modele F (IS F, LFA, RC F, GS F) Lexus prezentował na styczniowym North American International Auto Show w Detroit, do premiery może nas dzielić mniej niż 12 miesięcy.

Co do cen, według informatora w Japonii Lexus LC F ma kosztować około 20 milionów jenów, czyli rzędu 176 tys. USD (cena LC 500 to 13 mln jenów – ok. 115 tys. USD).

Lexus LC F – pierwsze zdjęcia szpiegowskie

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz