Toyota Aygo doczekała się faceliftingu

Toyota zaprezentowała w internecie odświeżoną wersję swojego najmniejszego modelu, z którym na żywo zapoznamy się już za klikanaście dni w Genewie.

Toyota zaprezentowała w internecie odświeżoną wersję swojego najmniejszego modelu – Aygo, z którą na żywo zapoznamy się już za kilkanaście dni w Genewie.

Większość modeli samochodów zanim doczeka się swojego następcy, przechodzi po pewnym czasie swojego istnienia facelifting. Druga generacja Toyoty Aygo zadebiutowała cztery lata temu i z tego też powodu, japońska marka stwierdziła, że przyszedł właśnie czas na odświeżenie jej wizerunku.

Przód auta zaprojektowany został na planie litery X, motyw ten nie uległ żadnej zmianie, jednak edycja 2018 w sporym procencie różni się od zeszłorocznej wersji. Największe zmiany dotknęły świateł, które otrzymały teraz długą listwę LED’ów przeznaczonych do jazdy dziennej. Inna jest także dolna część grilla. Tylne lampy, podobnie jak te na froncie zostały zaprojektowane na nowo, tak aby razem przemawiać w jednym języku designu. Przy zakupie, będziemy mogli wybrać kolor zdobionej kratki pod reflektorem – błyszczący czarny, czarny, bądź srebrny.

Profil auta nie uległ zmianie nawet o centymetr, oprócz 15-calowych, aluminiowych kół. Nadwozie może zostać teraz także pomalowane na dwa nowe kolory – ciemnofioletowy i niebieski. W środku znajdziemy nowe fotele oraz schematy kolorystyczne kokpitu i oświetlenia. Inne zmiany nie są widoczne gołym okiem, ponieważ dotyczą zmniejszonego poziomu hałasu i wibracji z zewnątrz, dzięki zastosowaniu większej ilości materiałów dźwiękochłonnych.

Inżynierowie marki zadbali aby 3-cylindrowy silnik o pojemności 1 litra zgodny był z najnowszymi standardami Euro 6.2. Jednostka generuje moc 72 koni mechanicznych przy 6000 obrotach na minutę oraz 93 Nm przy 4400 obr/min. Pozwala to osiągnąć prędkość 100 km/h w 13,8 sekundy, maksymalnie odświeżona Aygo pojedzie 160 km/h. Powyższe dane uzyskane zostały dzięki wykorzystaniu nowego systemu podwójnego wtrysku, chłodzonemu układowi recyrkulacji spalin i wyższego poziomu sprzężenia.

Przy wyborze wersji Eko twojej nowej Aygo, otrzymamy wydłużony 4 i 5 bieg, przez co zużycie paliwa będzie mniejsze. Spotęgowane zostanie to dodatkowo, przez lekkie zmiany aerodynamiczne, zamontowanie kół o niskim oporze toczenia i systemie Start/Stop.

Toyota Aygo 2018 zaprezentowana zostanie już w przyszłym miesiącu podczas trwania targów Genewa Motor Show.

Toyota Aygo 2018

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz