Nowoczesne samochody w wersji retro

Co gdyby samochody z aktualnych lat jakie znamy, zaprojektowane zostały w latach 70. i 80.? Sprawdźcie tę niesamowitą galerię.

Co gdyby samochody z aktualnych lat jakie znamy, zaprojektowane zostały w latach 70. i 80.? Sprawdźcie tę niesamowitą galerię.

Samochody jakimi poruszali się nasi ojcowie i dziadkowie, a więc maszyny zaprojektowane w latach 70 i 80 posiadały zupełnie inny język designu niż ten, jaki znamy teraz. Wiele sylwetek stało się ikonami motoryzacji, przez co ich wizerunki przetrwały aż do dzisiaj. Myśleliście kiedyś, co by się stało, gdyby wykorzystać ich wygląd i zmieszać z autami które aktualnie poruszają się po naszych drogach?

Odpowiedź na to pytanie znaleźliśmy na portalu Jennings, gdzie obejrzeć możemy 7 nowoczesnych, dobrze rozpoznawalnych pojazdów w wersji retro. Oto one.

Audi R8 Retro

Oto zderzenie sportowego Audi R8 ze swoimi dziadkami Quattro z lat 80. Charakterystyczna, opływowa sylwetka, wloty powietrza za drzwiami oraz duży grill rzucają się w oczy od razu. Aby projekt nie wyglądał jednak za nowocześnie dodane zostały pogrubione progi i część przedniego zderzaka, ponadprogramowe światła oraz koła zaczerpnięte prosto z klasycznego Quattro sprzed prawie 40 lat.

Ford Mustang 2017 Retro

Ford Mustang bardzo długo zachowywał swój charakterystyczny kanciaty wygląd, zrodzony jeszcze w latach 60. Dopiero najnowsze modele auta otrzymały bardziej opływowe kształty. Na grafice widzimy połączenie aktualnego wyglądu przednich świateł i grilla z klasycznym zderzakiem. Ponadto w oczy rzucają się felgi, kabina oraz tył wzorowane bezpośrednio na Mustangach z lat 60 i 70.

Bugatti Chiron Retro

Bugatti Chiron to jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów teraźniejszych dni, nie tylko ze względu na agresywny i zdumiewający wygląd, ale także jednostkę napędową jaka znalazła się pod maską. Nie wiemy jakim silnikiem mógłby pochwalić się Chiron, gdyby został wyprodukowany 60 lat temu. Widzimy jednak, ze jego nadwozie dalej niezwykle mocno zwracałoby na siebie uwagę, dzięki połączeniu wydłużonego przodu, niskiego zawieszenia, klasycznych, małych kół oraz niecodziennie i ciekawie zaprojektowanemu tyłowi.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Ten wpis posiada więcej niż jedną stronę:

One thought on “Nowoczesne samochody w wersji retro

  • 27 lutego 2018 at 12:14
    Permalink

    Laferrari najpopularniejszym? Chyba najbardziej znanym produkowanym, bo najpopularniejszy w sprzedaży to chyba 458

    Reply

Dodaj komentarz