4-drzwiowy Mercedes-AMG GT w kolejnej zapowiedzi

Czas rozpocząć odliczanie do premiery 4-drzwiowego AMG GT.

Czas rozpocząć odliczanie do premiery 4-drzwiowego AMG GT.

Mercedes-AMG rozpoczął kolejny etap zapowiedzi nowego modelu, który zostanie pokazany już we wtorek podczas Geneva Motor Show. Tym razem zafundowane zostały dwa zdjęciach w ciemnej, lecz kolorowej scenerii.

Jak widzimy na teaserach, 4-drzwiowy model będzie najbardziej nawiązywał do topowej wersji AMG GT R. Zobaczymy tutaj podobny grill, zderzak z bardzo podobnymi przetłoczeniami (jednakże z nieco agresywniejszą dolną partią) i przelotami powietrza na bokach oraz reflektory o podobnym kształcie, lecz innymi nitkami LED-owymi od świateł dziennych.

Więcej zmian jest w tylnej części. Nowy model będzie posiadał łącznie 4 rury wydechowe, po dwie na każdą stronę. Nie zabraknie też ogromnego dyfuzora, chowanego spoilera, przelotów powietrza oraz bardzo szerokich tylnych lamp.

Nowy model będzie oferowany w kilku wariantach silnikowych. Podstawowa wersja otrzyma 4-litrową jednostkę V8 twin-turbo generującą moc ponad 600 KM. Później na drogi wyjedzie hybrydowa wersja wspomagana przez elektryczne silniki, dzięki którym ogólna moc pojazdu wzrośnie do nieco ponad 800 KM. Według dziennikarzy Autocar pozwoli to rozpędzić się do setki w poniżej 3 sekundy.

Nadal nie wiadomo jak ostatecznie nowy model będzie się nazywał. Mercedes kolejny raz odmawia komentarzy w tej sprawie. Wszelkie nawiązania do nowego modelu są podpisywane jako „GT Coupe”, co jest kompletnie idiotyczne z uwagi, że 2-drzwiowe warianty GT, GT S i GT R to również coupe.

Mercedes-AMG GT – zdjęcia szpiegowskie

[masterslider id=”232″]

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz