Najlepsze odcinki The Grand Tour (Sezony 1-2)

Łącznie wyemitowano 23 odcinki The Grand Tour. Czas poznać, które odcinki zostały uznane za najlepsze.

Łącznie wyemitowano 23 odcinki The Grand Tour. Czas poznać, które odcinki zostały uznane za najlepsze.

Portal Motoring Box przygotował zestawienie najlepszych odcinków The Grand Tour bazując na ocenach w swojej bazie. Wyniki mogą być zaskakujące.

Sezon 2, Odcinek 8 – „Blasts from the Past”

Jeremy Clarkson i Richard Hammond zwiedzają Europę w dwóch nowych brytyjskich samochodach sportowych, zbudowanych według wzorów z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, co zostało zepsute przez pojawienie się Jamesa Maya w nowoczesnej Honda Civic Type R.

Ocena: 8.9/10

Sezon 2, Odcinek 6 – „Jaaaaaaaags”

W tym odcinku Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May postanowili udowodnić, że stare Jaguary są nie tylko stylowe i prostackie, ale również wytrzymałe i niezawodne. To wszystko w podróży po Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

Ocena: 8.9/10

Sezon 2, Odcinek 1 – „Past, Present, or Future”

W odcinku będziemy mieli okazję zobaczyć test porównawczy Lamborghini Aventador S, Hondy NSX oraz Rimac Concept One w Szwajcarii. Jak wiemy, podczas nagrywania materiału z wyścigów górskich, Richard miał wypadek, w którym całkowicie zniszczył użyczonego Rimac Concept One, a następnie przez kilka tygodni był hospitalizowany.

Ocena: 9.2/10

Sezon 2, Odcinek 7 – „It’s a gas, gas, gas”

Richard Hammond i James May spróbują znaleźć rozwiązanie na marnowanie czasu poprzez system tankowania w ruchu. Oprócz tego Jeremy Clarkson opowie historię wielkiej walki pomiędzy Lancia 037 oraz Audi Quattro w Mistrzostwach Świata 1983.

Ocena: 9.2/10

Sezon 1, Odcinek 6 – „Happy Finnish Christmas”

Hammond z radością wita nowego Forda Mustanga GT w Wielkiej Brytanii i organizuje wycieczkę po Londynie i Stonehenge jeszcze przed przybyciem Clarksona, który twierdzi, że Mustang nie ma miejsca w Wielkiej Brytanii i że Ford Focus RS jest lepszym rozwiązaniem. W międzyczasie May opowiada o 24-godzinnej rywalizacji między Fordem a Ferrari, która zaowocowała Fordem GT40 i Ferrari P3.

Ocena: 9.3/10

Sezon 1, Odcinek 13 – „Past v Future”

W ostatnim odcinku pierwszego sezonu prezenterzy zawitają do Dubaju, co oznacza, że będą najbiedniejszymi osobami w namiocie. Tematem przewodnim odcinka będzie “przeszłość konta przyszłość” i zobaczymy wiele testów porównawczych w tym m.in. Porsche 918 Spyder vs Bugatti Veyron oraz porównanie prywatnych samochodów Jamesa i Jeremy’iego – BMW i3 oraz Volkswagena Golfa GTI. Oprócz tego prezenterzy udadzą się do New Forest w Wielkiej Brytanii i pobawią się w błocie z czego najbardziej zadowolony będzie James May, a Richard Hammonda sprawdzi nowe BMW M4.

Ocena: 9.4/10

Sezon 2, Odcinek 3 – „Bah humbug-atti”

W odcinku Jeremy Clarkson postawi kolejne ważne pytanie, którego nikt sobie nie zadaje – czy aby zjeść śniadanie w St Tropez, spędzić popołudnie na nartach w Alpach, a kolację zjeść w Turynie potrzebujemy jachty i helikoptery, czy może wystarczy jeden samochód? W znalezieniu odpowiedzi pomoże mu najnowszy, 1500-konny Bugatti Chiron.

James May uda się do słonecznej Majorki, gdzie sprawdzi pierwszą prawdziwie sportową Kię Stinger GT. Będzie się przy okazji ścigał ze skateboardzistami po krętych, górskich drogach. Oprócz tego Richard Hammond z małą pomocą Jamesa będzie ścigać się na biurowym parkingu.

Ocena: 9.4/10

Sezon  2, Odcinek 2 – „The Falls Guys”

Głównym tematem odcinka będzie wyścig “samochód kontra komunikacja” jak w starym, dobrym Top Gear. Tym razem Jeremy Clarkson do pojedynku wykorzysta nowego Forda GT, a James May i (niepełnosprawny) Richard Hammond wykorzystają samolot i komunikację publiczną. Trasa będzie przebiegać z Nowego Jorku do Niagara Falls przy granicy z Kanadą.

Ocena: 9.4/10

Sezon 2, Odcinek 10 – „Oh, Canada”

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May niechętnie zgadzają się na przetestowanie trzech SUV-ów w surowych pejzażach Kanady. Clarkson w Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio, Hammond w Porsche Macan Turbo Performance Pack i May w Range Rover Velar.

Ocena: 9.8/10

Sezon 2, Odcinek 9 – „Breaking, badly”

Richard Hammond i James May próbują ustanowić nowy brytyjski rekord prędkości na wodzie dla amfibii. Szokujące 85 procent wszystkich osób próbujących pobić rekord na wodzie zginęło, ale to nie odstrasza Clarksona, Hammonda i Maya, ponieważ zaczęli budować swój własny pojazd z wykorzystaniem samochodu, łodzi i silnika odrzutowego.

Ocena: 9.9/10

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz