Audi R8 z silnikiem V6 ostatecznie nie powstanie

Plotki o wprowadzeniu do oferty bazowej wersji Audi R8 z silnikiem V6 słyszeliśmy już od dawna. Ostatecznie model nie pojawi się w ofercie.

Plotki o wprowadzeniu do oferty bazowej wersji Audi R8 z silnikiem V6 słyszeliśmy już od dawna. Ostatecznie model nie pojawi się w ofercie.

Dotarły do nas kolejne złe wiadomości o przyszłości Audi R8. Niedawno pisaliśmy, że auto nie otrzyma trzeciej generacji z uwagi na zmianę polityki marki, a także coraz surowsze limity emisji spalin w Europie. Teraz okazuje się, że projekt bazowego wariantu został całkowicie zamknięty.

Pierwotny plan Audi zakładał, że auto dołączy do gamy w 2018 roku, a jego premiera spodziewana była podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Dziennikarze Road and Track podpytując się szefa marki o plany firmy na najbliższe lata, otrzymali oficjalnie, że „nie ma planów wprowadzenia V6 do modelu R8”.

Wykorzystany miał być 2,9-litrowy silnik V6 z podwójnym doładowaniem znany z modeli RS4 i RS5. Jednostka, o której mowa powstała przy współpracy z inżynierami z Porsche i generuje 450 KM i aż 600 Nm. Jest ona łączona z nową 8-biegową skrzynią automatyczną, a napęd przekazywany jest na obie osie. W Audi RS4 Avant pozwala to na sprint od 0 do 100 km/h w 4,1 s, a prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 250 km/h lub 280 km/h w pakiecie RS Dynamic.

W przypadku Audi R8 zastosowanie tej jednostki pozwoliłoby uzyskać czas do „setki” ok. 3,9 s z uwagi na znacznie lepszą aerodynamikę i rozstaw masy oraz niższą wagę pojazdu.

Audi planuje teraz skupić się na modelach w pełni elektrycznych , w których Rupert Stadler – szef Audi – widzi przyszłość oddziału Audi Sport. Aktualnie inżynierowie pracują nad prototypem E-Tron GT, który ma konkurować z topowymi wariantami Tesli Model S, a bazę obrono nadchodzące elektryczne Porsche Mission E.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz