Mercedes-AMG Project One gwiazdą Poznań Motor Show 2018

Czyżby właśnie ogłoszoną największą gwiazdę tegorocznych targów motoryzacyjnych w Poznaniu?

Czyżby właśnie ogłoszoną największą gwiazdę tegorocznych targów motoryzacyjnych w Poznaniu?

Targi motoryzacyjne w Poznaniu od lat uznawane są za naszą polską „Małą Genewę”. Co roku odbywają się tutaj polskie premiery modeli ukazanych miesiąc wcześniej w Genewie lub pod koniec zeszłego roku we Frankfurcie/Paryżu. Czasem są też światowe premiery nowych modeli – przed laty to właśnie w Poznaniu debiutowała nowa generacja Hyundaia Elantra, czy drogowa wersja Arrinery Hussarya.

W tym roku zobaczymy wiele nowości, których pełną listę przygotujemy w formie odrębnego artykuły, lecz chyba najciekawszą i największą będzie pierwszy polski pokaz Mercedesa-AMG Project One. Jest to odzwierciedlenie drogowej wersji bolidu Formuły 1. Posiada 1,6-litrowy silnik V6 o mocy „ponad 1000 KM” i przyspiesza do 200 km/h w 6 sekund. Podobnie jak w bolidach królowej motorsportu, jednostka napędowa kręci się aż do 11000 obr/min. Naturalnie posiada on elektryczną turbosprężarkę. Jego moc przekazywana jest wyłącznie na tylną oś i wspierany on jest dodatkowo jednostką elektryczną, co oznacza, że wyłącznie na tylne koła przekazywane jest aż 671 KM.

Mercedes oprócz tego zaprezentuje nowe wcielenia Klasy A oraz Klasy G, a także CLS-a w wersji AMG 53. Niestety premiera czterodrzwiowego AMG GT nie jest przewidziana, podobnie jak odświeżonej Klasy C.

Mercedes-AMG Project One

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz