Moto Filmy

Wyjątkowy pokaz aktywnej aerodynamiki w wykonaniu Zenvo TSR-S

Ten widok jest wręcz hipnotyzujący.

Ten widok jest wręcz hipnotyzujący.

Najnowsze dziecko duńskiego producenta zadebiutowało w tym roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Wyposażony został w 5,8-litrową jednostkę V8 biturbo z sekwencyjnym wtryskiem paliwa. Generuje ona moc 1177 koni mechanicznych. Dołączona została do niej 7-biegowa skrzynia, obsługiwana manetkami, która według firmy jest jedną z najszybciej działających mechanizmów takiego typu na świecie. Pozwala to na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy, a do 200 km/h w 6,8 s.

Pod względem wyglądu pojazd prezentuje się równie dobrze jak jego osiągi. Nadwozie w dużym stopniu nawiązuje do poprzednich samochodów producenta, jednak każda linia którą widzicie została umieszczona na karoserii z premedytacją, z myślą o jak najlepszym współczynniku aerodynamicznym.

Zenvo szczególnie chwali sobie konstrukcję ogromnego, tylnego spojlera, który wykorzystuje dwie osie obrotowe, dzięki czemu może działać zarówno jako hamulec pneumatyczny, jak i stabilizator na zakrętach. Podczas pokonywania zakrętów samochód uzyskuje dodatkowy poziom docisku dzięki podłużnemu obrotowi skrzydła. Zależnie od ustawienia, spojler może generować od 3% do 30% docisku masy do podłoża.

Oto jak samochód sprawdza się w praktyce i jak działa wyjątkowe skrzydło podczas przejazdu na torze wyścigowym.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz