Można składać zamówienia na Tesla Model S Shooting Brake!

Oto pierwsze elektryczne kombi na świecie.

Oto pierwsze elektryczne kombi na świecie.

Samochody o nadwoziu kombi (lub o nieco ładniejszej nazwie „Shooting Brake”) tracą na swej popularności każdego roku. Wiele producentów odchodzi od tego wariantu na rzecz poszerzenia gamy SUV-ów oraz kolejne coraz dziwniejsze luki segmentowe.  Niemniej jednak nadwozie kombi ma wiele zalet i jest znacznie bardziej praktyczniejsze podczas dłuższych podróży.

Do dziś Tesla Model S był dostępny wyłącznie jako sedan w wariantach 5-osobowym oraz 7-osobowym. To jednak właśnie uległo zmianie i możemy oficjalnie powitać pierwszą Teslę Model S Shooting Brake.

Projekt nie wyszedł z pod rąk projektantów Tesli, lecz od RemetzCar z Holandii. Firmę możecie kojarzyć, gdyż pisaliśmy o niej przy okazji stworzenia pierwszego na świecie karawanu na bazie właśnie Modelu S.

Model SB, jak nazywają go twórcy, zyskał kompletnie nowe nadwozie począwszy od słupka B. Linia dachu została poprowadzona nieco wyżej i wolniej opada ku dołowi. Chromowana listwa ma znacznie wyraźniejsze zakończenia, a dodatkowa tylna szyba została zmniejszona. Klapa bagażnika to całkowita nowość i jest zwieńczona lotką dodającą nieco sportowego akcentu.

Całościowo samochód prezentuje się zaskakująco dobrze. Gdyby nieco zachwiane przetłoczenia z tyłu, wygląda jakby wyglądał wprost z gigafactory w Electric Ave.

RemetzCar nie zakończy produkcji na jednym prototypie. Osoby, które są w posiadaniu Model S i chcieliby go przerobić na Model SB są mile widziani w siedzibie firmy, która wykona dla nich usługę przebudowy. Cennik nie został sprecyzowany, lecz należy liczyć się z kosztem kilkudziesięciu tysięcy euro. Nic nie stoi również na przeszkodzie aby udać się do firmy i kupić od nich gotowy samochód. W takim wypadku firma sama zakupi Teslę Model S, a następnie przebuduje.

Prezentowany Shooting Brake będzie miał światową premierę podczas Concours d’Élégance Paleis Het Loo w Holandii, które odbędzie się między 29 czerwca a 1 lipca bieżącego roku.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz