Alfa Romeo 8C powraca – oto pierwsza wizualizacja

Alfa Romeo zapowiedziała powrót wyjątkowego coupe - 8C. Oto jak nowy model może wyglądać.

Alfa Romeo zapowiedziała powrót wyjątkowego coupe – 8C. Oto jak nowy model może wyglądać.

Podczas ogłoszenia 5-letniego planu rozwoju firmy, Alfa Romeo ogłosiła wiele zmian. Jedną z nich jest powrót dawnego nazewnictwa – GTV – i będzie to Alfa Romeo Giulia Coupe o mocy ponad 600 KM. Obok niej już wkrótce zobaczymy również drugą generację modelu 8C, czyli sportowego coupe z centralnie umieszczonym silnikiem.

Jak ogłoszono, nowa Alfa Romeo 8C będzie hybrydą o łącznej mocy przekraczającej 700 KM, wyposażona będzie w silnik o podwójnym turbodoładowaniu napędzający tylną oś,  silnikiem elektrycznym z przodu, a nadwozie będzie wykonane z włókna węglowego. Szczegóły techniczne nie są jeszcze znane, lecz firma zapewnia, że samochód będzie przyspieszał do „setki” w czasie poniżej 3 sekund, czyli zaklasyfikuje się jako supersamochód. Warto zaznaczyć, że swego czasu kultowy już McLaren F1 przyspieszał od 0 do 100 km/h w 3,2 s.

Pierwszą wizualizację nadchodzącego supersamochodu przygotowali graficy Motor1. Wykonali oni kawał świetnej roboty na bazie oficjalnego renderu z prezentacji. Auto wygląda bardzo dobrze i masywnie. Widać w nim wiele nawiązań do poprzedniej Alfy Romeo 8C oraz modeli włoskich supersamochodów.

Graficy odtworzyli wszystkie przetłoczenia z wizualizacji, układ szyb oraz przygotowali predykcje masywnego bocznego przelotu powietrza. Samochód prezentuje się świetnie i jeśli tak będzie wyglądał końcowy model, można liczyć na ogromny sukces. Auto najpewniej otrzyma zaawansowaną aktywną aerodynamikę oraz wysuwany tylny spoiler – tego niestety nie odważono się zwizualizować.

Samochód jest planowany do wprowadzenia do gamy do końca 2022 roku. Nie należy liczyć, że samochód zobaczymy wcześniej niż przed 2021 rokiem.

zdjęcie: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz