Podczas Paris Motor Show 2018 zadebiutuje nowe BMW

Niezwykle wyczekiwane Z4? Czy X5? A może zupełnie nowy, niespodziewany projekt firmy?

Niezwykle wyczekiwane Z4? Czy X5? A może zupełnie nowy, niespodziewany projekt firmy?

Na zaplanowanych na październik tego roku targach motoryzacyjnych w Paryżu nie zobaczymy z pewnością wszystkich znaczących marek. Swój udział jak dotąd odwołał m.in. Ford, Infiniti, Mazda, czy Lamborghini. Nie oznacza to jednak, że będzie to wydarzenie puste i nudne. Wśród „pewniaków” znalazło się bowiem bawarskie BMW, które dodatkowo przygotowuje na okoliczność imprezy debiut jednego ze swoich nowych modeli.

Nie wiemy jaki to będzie dokładnie samochód, jednak wybrać można dwóch najbardziej prawdopodobnych kandydatów.

Pierwszy z nich to nowa generacja BMW X5. Firma prowadzi już kampanię reklamową przedstawiającą odświeżonego SUV’a, jednak do tej pory nie została podana żadna konkretna data premiery pojazdu. Dlatego też, nadchodzące, międzynarodowe targi wydają się być do tego idealnym momentem. Wśród zmian jakie otrzyma samochód, marka zachwala przede wszystkim nowe zawieszenie i podwozie, które zdeklasować mają konkurencję. Ponadto auto wykorzystuje nową platformę CLAR, która pomimo najpewniej zwiększonych gabarytów samochodu, pozwoli odchudzić je względem poprzedników.

Drugim BMW, które swoją premierę może świętować już za klika miesięcy jest Z4. Podobnie jak w przypadku wspomnianego SUV’a, Bawarczycy także rozpoczęli już przed-debiutowy cykl promowania auta. Chyba wszyscy wiedzą już, że pojazd zbudowany został na tej samej platformie co nowa Toyota Supra. Najbogatsza wersja Z4 – M40i wykorzystywać ma całkowicie nowo-zaprojektowaną jednostkę napędową R6 z turbodoładowaniem. Ponadto w komputer pokładowy wgrana zostanie najnowsza wersja systemu multimedialnego iDrive.

Oczywiście w Paryżu zaprezentowany może zostać całkowicie inny samochód, o którym koncern nawet jeszcze nie wspomniał. Co ostatecznie zobaczymy za kilka miesięcy dowiemy się już najpewniej w trakcie trwania samej imprezy, bądź na krótki czas przed nią. Pozostaje nam tylko cierpliwie czekać.

BMW X5 – zdjęcia szpiegowskie

BMW Z4 – zdjęcia szpiegowskie

źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz