Zobacz wyjątkową Alfę Romeo Mole Construction Artisan 001 w ruchu

A jeśli wam powiemy, że wczoraj prezentowany koncept Alfy Romeo to nie jest zaawansowana wizualizacja komputerowa?

A jeśli wam powiemy, że wczoraj prezentowany koncept Alfy Romeo to nie jest zaawansowana wizualizacja komputerowa?

Po wczorajszej publikacji materiału o niesamowicie wyglądającym koncepcie następcy Alfy Romeo 4C nie obyło się bez komentarzy, że to tylko render. Z przyjemnością zawiadamy, że jest to fizyczny i jeżdżący samochód. Dodatkowo mamy dla was krótki film z poruszającym się autem.

Za projekt niestety nie odpowiada Alfa Romeo, lecz Adler Group oraz Umberto Palermo’s Up Design. Jest to projekt mający zaprezentować możliwości designerskie włoskiego studia projektowego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby Alfa Romeo zakupiła prawa autorskie do tego samochodu i po kilku modyfikacjach wprowadziła do seryjnej produkcji. Wyobrażacie sobie dzisiejsze auto bez systemu inforozrywki z ekranem dotykowym?

Concept-car bazuje na aktualnym 4C, lecz ma znacznie przeprojektowany wygląd. Z przodu reflektory otrzymały kształt znany z Giuli i zostały wyposażone w aerodynamiczne przeloty powietrza łączące się z maską. Zderzak ma znacznie masywniejsze przetłoczenia i całość powoduje znacznie agresywniejszy wygląd.

Z tyłu samochód wygląda jak dzieło Zagato. Ogromne obudowy reflektorów w czarnym kolorze z czerwonym okrągłym kloszem od razu przypominają o istnieniu takiego samochodu jak Aston Martin V12 Zagato z 2012 roku. Nie znajdziemy tutaj tylnej szyby, lecz całościową pokrywę silnika z kilkoma otworami. Auto posiada aż cztery końcówki wydechu, po dwie na każdą stronę i zostały ulokowane w stylu sportowych Lexusów z oznaczeniem „F”.

Alfa Romeo Mole Construction Artisan 001

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz