Lego McLaren 720S w 1:1 jest cięższy niż prawdziwy model

Brytyjski supersamochód został odtworzony z klocków Lego. Wygląda oszałamiająco i składa się z 280.000 elementów!

Brytyjski supersamochód został odtworzony z klocków Lego. Wygląda oszałamiająco i składa się z 280.000 elementów!

Zobacz też: Lego zbudowało jeżdżące Bugatti Chiron w skali 1:1

McLaren 720S to samochód, o którym marzy wielu dużych chłopców oraz maniaków motoryzacji. Niestety niewiele osób jest na niego stać, lecz nic nie stoi na przeszkodzie aby go sobie zbudować własnoręcznie w domu przy użyciu klocków Lego.

Prezentowany model powstał przez pracowników duńskiej firmy, a projekt przed budową został stworzony komputerowo. Samochód wygląda jak wierna kopia z nieco kanciatym nadwoziem. Posiada oryginalne felgi przekazane przez McLarena, a całość waży oszałamiające 1600 kg. To o ok. 200 kg więcej niż prawdziwy samochód.

Złożenie tego modelu łącznie zajęło ok. 2000 roboczogodzin, co w przeliczeniu na składanie przez 1 osobę po 10 godzin dziennie daje oszałamiające pół roku pracy! Na szczęście do tego projektu zostało oddelegowane kilkanaście osób, dzięki czemu prace posuwały się znacznie szybciej.

Ostatni element samochodu składający się z 12 tysięcy klocków został składany podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed. Akcja była połączona ze zbiórką pieniędzy i przełożyła się na uzbieranie 2700 funtów (ok. 13 125 zł) na cele charytatywne.

via: TopGear UK

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz