Tesla Model V – co powiecie na kampera?

A gdyby tak kolejnym modelem Tesli byłby elektryczny kamper?

A gdyby tak kolejnym modelem Tesli byłby elektryczny kamper?

Tesla w przeciągu ostatnich kilku lat dynamicznie powiększa swoją gamę modelową. Po wprowadzeniu SUV-a (Model X), szybko wprowadzono małego i taniego hatchbacka (Model 3), a pod koniec zeszłego roku mogliśmy podziwiać koncepcyjną wersję nowego Roadstera oraz ciężarówki – Tesli Semi. To właśnie na tych dwóch ostatnich modelach firma się aktualnie najbardziej skupia, lecz otwarcie mówi, że myśli również nad innymi modelami.

Co dokładnie przedstawiciele Tesli mają na myśli nie wiadomo, lecz można teraz chwilę marzyć i spekulować co by było gdyby. Najnowszym pomysłem jest fanów amerykańskiego producenta jest elektryczny kamper. Jeśli auto weszłoby to oferty, najpewniej otrzymałoby literę „V” – jako piąty model w ofercie (po nowym Roadsterze) oraz od amerykańskiej nazwy „Camper Van”.

Auto bazowałoby na płycie podłogowej Tesli Semi, a także z niego najwięcej zaadoptowałoby części. Prezentowany poniżej render posiada z niego cały przedni pas z lampami i maską bez atrapy chłodnicy, a także wszelkie założenia designu. Dodatkowo autor pomyślał o dwupiętrowym wnętrzu, z oddzieleniem strefy sypialnianej od codziennej.

Tesla Model V wydaje się być też dość ciekawym pomysłem z wielu względów. Elektryczny kamper nie trułby środowiska spalinami w miejscu wypoczynkowym, mógłby bezgłośnie wjechać i wyjechać z ośrodka wypoczynkowego, a także nie byłoby w nim problemu z prądem. Nawet najmniejsze baterie 75 kWh spokojnie pozwoliły zasilać lodówkę, czajnik elektryczny czy płytę indukcyjną przez cały okres wakacji bez potrzeby ładowania.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz