Porsche Cayenne Coupe już zatwierdzone

Bezpośredni konkurent dla BMW X6 czy Mercedesa GLE od Porsche dostał zielone światło.

Bezpośredni konkurent dla BMW X6 czy Mercedesa GLE od Porsche dostał zielone światło.

Porsche Cayenne to model niemieckiej marki ze Stuttgartu, który najczęściej spotkać można na naszych ulicach. Chociaż auto wywodzi się z firmy ściśle kojarzonej ze sportem, to samo na pierwszy rzut oka, nie wydaje się mieć ze sportem wiele związanego. Zarząd marki postanowił nieco naprawić ten wizerunek i dał zielone światło do powstania Porsche Cayenne Coupe.

Nie wiemy jeszcze tak naprawdę nic o samochodzie. Powinniśmy się jednak spodziewać, że pojazd otrzyma nieco zmieniony przód i nowy wzór świateł. Największe zmiany dosięgną oczywiście klapy bagażnika i ogólnej sylwetki auta. W środku sufit zostanie nieco obniżony, a okna tym samym zmniejszone.

Pod maską nie zostanie umieszczony żaden silnik diesla, do wyboru dostępne będą najpewniej dwie jednostki. Pierwsza to 2,9-litrowe V6 twin-turbo znana ze zwykłego Cayenne, generująca 434 KM i 550 Nm. Druga to 4-litrowe V8 twin-turbo o mocy 542 koni mechanicznych i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego wyciągnięta prosto z Panamery Turbo.

Nie wiadomo czy dostępna będzie hybrydowa wersja auta. Jeżeli Porsche zdecydowałoby się na edycję E-Hybrid, to napędzana ona będzie przez 3-litrowy silnik V6 z turbo i elektryczną jednostkę podpiętą pod baterie 14,1kWh. Łącznie generowałyby 455 koni mechanicznych mocy oraz 700Nm, która przekazywana by była na wszystkie cztery koła pojazdu.

Jeżeli wszystko pójdzie po właściwym torze, to marka powinna ogłosić oficjalnie powstanie Cayenne Coupe w przeciągu najbliższych tygodni. Nie będzie to jednak jedyny Coupe-SUV firmy, ponieważ mówi się także o powstaniu Porsche Macan Coupe.

źródło: Autocar via Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz