Audi RS Q8 przyłapany na pierwszych testach

Myśleliście, że post o Audi RS Q8 to tylko nasze dziennikarskie fanaberie? Nic bardziej mylnego. Auto właśnie przechodzi górskie testy.

Myśleliście, że nasz niedawny post o Audi RS Q8 to tylko nasze dziennikarskie fanaberie? Nic bardziej mylnego. Auto właśnie przechodzi górskie testy.

Kilka dni temu publikowaliśmy wizualizację sportowego wariantu nowego Audi Q8. Wersja RS spotkała się z bardzo mieszanym odbiorem, co mieliśmy okazję widzieć na naszych fanpage’ach na facebooku.

Niezależnie od tego czy uważacie, że ten model to dobry pomysł, inżynierowie niemieckiego producenta już testują pierwszy prototyp. Auto było widziane w Alpach wraz prototypem nowego Audi RS6 Avant, o którym pisaliśmy wczoraj.

Samochód został wyłącznie częściowo zakamuflowany i wiemy, że Audi RS Q8 otrzyma bardziej agresywne zderzaki, atrapę chłodnicy, większe nakładki na progi, a z tyłu tradycyjne dla modeli RS, dwie ogromne rury wydechowe. Zawieszenie modelu zostało nieco utwardzone i obniżone, a prototyp posiadał znacznie większe i wydajniejsze hamulce.

Nie jest pewne jaki silnik pojawi się pod maską, lecz najpewniej będzie to 4-litrowy silnik V8 z podwójnym doładowaniem z zaprezentowanego kilka miesięcy temu Lamborghini Urus, na którym Audi Q8 bazuje. We włoskim SUV-ie generuje on 650 KM i 850 Nm, lecz nie jest pewne jaką mocą będzie dysponować samochód z logiem Audi. Pewne jest, że napęd będzie przekazywany na wszystkie koła.

Zagraniczni dziennikarze przewidują, że auto może zostać zaprezentowane jeszcze w tym roku, lecz bardziej prawdopodobny wydaje się początek 2019 roku.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz