Zdjęcia szpiegowskie

Nowe Audi RS6 i A6 Allroad przyłapane na zakamuflowanych testach

Nowe Audi RS6 i A6 Allroad zostały przyłapane przez szpiegów motoryzacyjnych na zakamuflowanych testach w pięknych, górzystych terenach.

Nowe Audi RS6 i A6 Allroad zostały przyłapane przez szpiegów motoryzacyjnych na zakamuflowanych testach w pięknych, górzystych terenach.

Od premiery nowego Audi A6 minęło już nieco czasu, dlatego też niemiecka firma powoli szykuje się aby wprowadzić na rynek rozwojowe modele auta. Czujni szpiedzy motoryzacyjni mieli ostatnio okazję przyłapać nowe RS6 i A6 Allroad na ukrytych testach. Oba samochody sprawdzane były w pięknych górzystych terenach, najpewniej gdzieś na południu Niemiec.

Przyglądając się zdjęciom RS6 błyskawicznie można dojść do wniosku, że największą różnica pomiędzy samochodem, a jego podstawową wersją będzie przedni zderzak. Pod maską pojazdu naturalnie szaleć będzie potężna jednostka napędowa, którą od czasu do czasu powstrzymywać będą potężne zaciski hamulców. Oba komponenty potrzebują dużych ilości powietrza do chłodzenia, dlatego też zderzak w aucie rozbudowany został o szerokie wloty, umieszczone pod światłami. Przy RS6 nie mogło oczywiście zabraknąć charakterystycznych, dużych, owalnych końcówek wydechu oraz poszerzonej sylwetki względem A6 i S6.

W środku powinniśmy spodziewać się zobaczyć dedykowaną, skórzaną kierownicę i gałkę od skrzyni biegów, ciemniejszy wykończenie włókiem węglowym, kontrastujące szwy oraz oczywiście dużą ilość logo RS6.

Pod maską umieszczona ostanie najprawdopodobniej nowa jednostka twin-turbo V8, generująca moc około 640 koni mechanicznych. Istnieje także opcja, że wykorzystany zostanie silnik z Porsche Panamery Turbo S E-Hybrid. Oznaczałoby to zastosowanie 4-litrowego V8 twin-turbo połączonego z dodatkową, elektryczną jednostką i bateriami 14,1 kWh. Łącznie generują one moc 670 koni oraz 850 Nm. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że to, co Audi zdecyduje się umieścić pod maską RS6, zawita także do nadchodzącego RS7.

Audi RS6

Audi A6 Allroad

Audi A6 przyłapane zostało na zakamuflowanych testach w podobnym czasie co RS6, auto jednak zostało oklejone taśmą maskującą na całej karoserii, w związku z tym trudniej jest zobaczyć, co dokładniej zostanie zmienione.

W oczy rzucają się plastikowe odblaski umieszczone tuż pod światłami, nie wiadomo, czy jest to modyfikacja zaimplantowana tylko na potrzeby testu, czy jednak trafi na stałe do produkcyjnej wersji samochodu. Po bokach umieszczone zostały dodatkowe osłony, zawieszenie zostało podwyższone, inny wydaje się być także tylny zderzak, jednak został on na zdjęciach zakryty przez przyczepę. Podobnie jak w poprzedniej wersji A6 Allroad, widzimy specjalne zdobienie grilla w postaci sześciu chromowanych, pionowych pasków.

W środku z pewnością zobaczymy nowoczesny design z trzema różnymi wyświetlaczami. Pierwszy, 12,3 calowy posłuży jako prędkościomierz i obrotomierz, drugi 10,1 calowy wykorzystany zotanie jako centrum informacyjni-rozrywkowe, ostatni, najmniejszy 8,6 calowy służyć będzie do obsługi klimatyzacji.

Samochód naturalnie nie posłuży jako niezniszczalna maszyna off-roadowa która przejedzie przez każdy teren, jednak zaoferuje za to o wiele więcej przestrzeni ładunkowej. Przy złożeniu tylnych siedzeń, będzie to najprawdopodobniej około 1680 litrów pojemności.

Pod maską umieszczone zostaną te same jednostki napędowe co w zwykłym A6 Avant, jednak tutaj zawsze wykorzystywać będą napęd Quattro. Specyfikacje pozostają niepotwierdzone, ale pojazd powinien być dostępny z turbodoładowanym 3,0-litrowym TFSI V6, który rozwija 335 koni mechanicznych i 500 Nm momentu obrotowego. Powinien też być dostępny 3,0-litrowy silnik TDI V6 o mocy 282 koni i momencie obrotowym 620 Nm.

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz