Czy tak będzie wyglądać Tesla Roadster SpaceX?

Hardcorowa wersja Tesli Roadster nadchodzi i najpewniej będzie pierwszym modelem firmy, która będzie miała agresywny design. Elon Musk oficjalnie ogłosił,

Hardcorowa wersja Tesli Roadster nadchodzi i najpewniej będzie pierwszym modelem firmy, która będzie miała agresywny design.

Elon Musk oficjalnie ogłosił, że firma pracuje nad „szaloną wersją” Tesli Roadster i zaznaczył, że zaprezentowany w 2017 roku koncept był podstawowym wariantem auta. Firma chce nowym Roadsterem pokazać, że „samochody elektryczne mogą być lepsze od samochodów spalinowych pod każdym względem”, a topowy wariant „SpaceX” ma pokazać, że auta elektryczne są najszybsze.

Roadster z „pakietem SpaceX” będzie wyposażony w 10 mini silników rakietowych rozmieszczonym na całym nadwoziu, które będą miały za zadanie znacząco wpłynąć na osiągi pojazdu w tym przyspieszenie i prędkość maksymalną. Musk zażartował, że niewykluczone, że pozwolą one Tesli Roadster latać.

Jesteśmy świadomi jak absurdalnie brzmi to co napisaliśmy powyżej, lecz jest to wszystko na bazie publicznych wypowiedzi Elona Muska, który słynie z bardzo nietypowych postanowień oraz bardzo ambitnych i niewykonalnych projektów, które następnie okazują się sukcesami.

Niemniej jednak, dziś mamy przyjemność zaprezentować wizualizację topowej odmiany wykonanej przez All Car News. W ich wizji, samochód będzie miał znacznie przeprojektowane nadwozie względem konceptu aby zrobić miejsce na silniki rakietowe. Jak widzimy, Tesla Roadster otrzymała poszerzone nadkola, splitter z przodu, większy i stały spoiler z tyłu, a w kilku miejscach umieszczono silniki rakietowe. Auto prezentuje się intrygująco i wygląda zupełnie inaczej niż wszystkie modele Tesli, które słyną ze spokojnego designu mimo świetnych osiągów i ogromnej mocy.

Jeszcze mocniejszy i bardziej hardcorowy wariant „SpaceX” to odpowiedź Tesli na nowe supersamochody elektryczne w tym Rimac C_Two. Chorwacki producent w marcu zaprezentował swój drugi samochód elektryczny, który posiada baterię 120 kWh oraz silniki o łącznej mocy 1,914 KM, co pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 1,85 s i osiągnąć prędkość maksymalną 412 km/h. Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu to 650 km. Przedstawiciele firmy publicznie ogłosili, że pracowali nad tym, aby stworzyć samochód szybszy od Tesli.

Przypomnijmy, że pierwszy prototyp Tesli Roadster pozwala na osiągnięcia pierwszej „setki” w 1,9 s oraz rozpędzić się maksymalnie do „ponad 400 km/h”. Jego moc nigdy nie została oficjalnie ogłoszona, a jedynie wspomniano, że maksymalny moment obrotowy na kołach wynosi 10000 Nm (tak, to nie błąd), a czas na 1/4 mili wynosi 8,8 s. Dodatkowo Elon Musk ogłosił, że zasięg na jednym ładowaniu to 1000 km.

2017 Tesla Roadster Concept

zdjęcie główne: All Car News

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz