Honda Civic Type R z kolejnym rekordem – tym razem Spa-Francorchamps

Lista rekordowych czasów okrążeń nowej Hondy Civic Type R właśnie powiększyła się o kultowy tor Spa-Francorchamps.

Lista rekordowych czasów okrążeń nowej Hondy Civic Type R właśnie powiększyła się o kultowy tor Spa-Francorchamps.

Nowa Honda Civic Type R to piekielnie mocny oraz piekielnie szybki samochód. Oprócz samych parametrów silnika, potwierdzają to też czasy okrążeń na torach wyścigowych. W zeszłym miesiącu pisaliśmy o pobiciu przez Hondę Civic Type R rekordu okrążenia na torze Circuit de Nevers Magny-Cours we Francji, a w zeszłym roku auto pobiło rekord okrążenia na Nürburgring w Niemczech. Dziś mamy przyjemność ogłosić, że japoński hot hatch jest nowym leaderem na kultowym torze Spa-Francorchamps w Belgii w klasie seryjnych samochodów przednionapędowych.

Samochód był prowadzony przez Bertranda Baguette, kierowcę wyścigowego belgijskiego pochodzenia. Honda Civic Type R z nim za kierownicą przejechał tor Spa-Francorchamps w czasie 2 minut oraz 53,72 sekund. Jest to wynik lepszy o nieco ponad 3 sekundy od aktualnego wyniku 2:56.91 dla samochodów przednionapędowych.

Nowy rekord to zasługa wyzwania Type R Time Attack Challenge 2018, które ma na celu ustanowienie serii rekordów okrążenia w japońskim hot hatchu. Poprzedni model wyznaczał wzorcowe czasy okrążenia na Estoril, Hungaroring, Silverstone i Spa, a teraz Honda dąży do tego, aby nowa wersja była jeszcze szybsza i ustawiła szybsze czasy okrążeń na wszystkich torach. W tym celu poproszono o pomoc byłego mistrza F1 Jensona Buttona, zawodnika Super GT Bertrand Baguette, legendę BTCC Matta Neala oraz Tiago Monteiro.

 

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz