Nachodzi jeden z najpiękniejszych kabrioletów od BMW

Nachodzące BMW Serii 8 w wersji kabriolet zapowiada się fantastycznie.

Nachodzące BMW Serii 8 w wersji kabriolet zapowiada się fantastycznie.

Po oficjalnej premierze nowej Serii 8 w wersji coupe, kwestią czasu jest wprowadzenie do oferty wersji z miękkim dachem. Kabriotel będzie niemalże identyczny, a prototypy potwierdzające predykcje były już wielokrotnie widziane podczas dostępów.

Opatentowany wygląd BMW Serii 8 Cabriolet

Jak będzie wyglądać samochód wiemy też z opatentowanego wyglądu modelu, który niedawno wyciekł z urzędu patentowego w Brazylii.

Nie ważne czy patrzymy na wizualizację, czy opatentowany model samochodu, trzeba przyznać, że do oferty BMW wkrótce dołączy przepiękny kabriolet, który będzie idealnym następcą BMW Serii 6 Cabrio. Auto zrobi nieco zamieszanie w segmencie kabrioletów klasy premium i najpewniej odbierze nieco klientów Mercedesowi, który już od kilku lat oferuje Klasę S Cabriolet.

Seria 8 w wersji cabrio, najpewniej nie będzie się różniła w kwestii jednostek napędowych. To oznacza, że najpewniej podczas debiutu do wyboru będą dwie jednostki napędowe. M850i xDrive posiada 4,4-litrowe V8 z podwójnym doładowaniem, które generuje 523 KM oraz 750 Nm. Napęd przekazywany jest na wszystkie koła poprzez 8-biegową skrzynię automatyczną. Drugi wariant silnikowy to 840d xDrive, czyli 3-litrowy, podwójnie turbodoładowany silnik diesla o mocy 315 KM oraz 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W tej wersji również napęd jest przekazywany na wszystkie koła i również odpowiada za to 8-biegowy automat. Jeśli chodzi o osiągi to należy spodziewać się minimalnie gorszych czasów od 0 do 100 km/h z uwagi na wyższą masę i dodatkowe usztywnienie.

Premiera BMW Serii 8 Cabriolet odbędzie się najpewniej pod koniec roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu.

BMW Serii 8 Cabriolet – zdjęcia szpiegowskie

BMW Serii 8

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz