Porzucone klasyki niszczeją z powodu przepisów w Wielkiej Brytanii

Chore przepisy o dofinansowaniu doprowadziły do powstania cmentarzy klasyków na terenie Wielkiej Brytanii.

Chore przepisy o dofinansowaniu doprowadziły do powstania cmentarzy klasyków na terenie Wielkiej Brytanii.

Od 2009 roku Brytyjczycy mogą otrzymać 2000 funtów zniżki na nowy samochód oddając swoje stare auto. W ten sposób na wysypiska trafiło tysiące samochodów, w tym często są to samochody, który dziś wartość jest znacznie przewyższa wartość dofinansowania.

Grupa urban-explorerów wraz z kamerami udało się do starego lotniska Bedford, a ich celem była stara wieża kontroli lotów. Szybko jednak zorientowali się, że prawdziwym skarbem jest parking stworzony z dawnej płyty lotniska.

Na filmach widzimy wiele prawdziwych perełek motoryzacji. Jest tam kilkadziesiąt Porsche 924/944, Volkswageny Beetle, Nissany 300ZX, Peugeoty 205 GTI, a nawet Ford Escort RS. Oprócz tego możemy zobaczyć wiele samochodów mających ponad 50 lat, które nie są spotykane na co dzień.

Co ciekawe, na parkingu znalazły się również prawie nowe samochody, których zwrot za kwotę 2000 funtów wydaje się irracjonalny. Jest tam wiele samochodów firmowych, dostawczych, czy busów, a także aut segmentu premium – Mercedesów Klasy E, Audi A5, Audi A8 czy nawet Volvo S90.

źródło: Exploring with Fighters via CarThrottle

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Porzucone klasyki niszczeją z powodu przepisów w Wielkiej Brytanii

  • 29 października 2018 at 14:21
    Permalink

    Te brytole to kretyni, oddać prawie za darmo tyle klasyków. Dlaczego nie oddadzą jeszcze jakiegoś astona db5 czy jaguara E?

    Reply

Dodaj komentarz