Prototypowe Pagani Huayra rozbiło się w Niemczech

Ostatnio w Niemczech popularne stają się wypadki prototypowych pojazdów. Po rozbitym BMW Serii 8, przyszedł czas na Pagani Huayra.

Ostatnio w Niemczech popularne stają się wypadki prototypowych pojazdów. Po rozbitym BMW Serii 8, przyszedł czas na Pagani Huayra.

Jak podaje policja, 37-letni kierowca testowego pojazdu stracił panowanie nad pojazdem na skutek zbyt gwałtownego przyspieszenia po wyjechaniu ze strefy robót drogowych. Auto wyleciało poza drogę i skończyło w przydrożnych krzakach, jak widzimy na zdjęciu. Niestety dostępne jest jedynie jedno zdjęcie, przez co nie wiadomo jak bardzo samochód został uszkodzony.

Jak donoszą zagraniczne media, ten konkretny prototyp mógł testować nowe komponenty jednostki napędowej z uwagi na fakty, że posiada niemiecką tablicę rejestracyjną zamiast włoskiej oraz wypadek miał miejsce niedaleko siedziby AMG w Affalterbach.

Jak wiadomo, Pagani aktualnie pracuje nad następcą modelu Huayra. Kolejny raz włoski supersamochód ma być wyposażony w silnik dostarczony od AMG. Ponownie ma być to 6-litrowa jednostka V12 z podwójnym doładowaniem, lecz o nieco większej mocy niż dotychczas. Samochód ma pojawić się na początku nowej dekady, a w 2025 roku w ofercie ma znajdować się drugi model, lecz tym razem ma być w pełni elektryczny i konkurować z takimi autami jak Rimac C_Two oraz Tesla Roadster.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz