Moto Filmy

Autonomiczny Mustang niemalże się rozbija podczas pierwszego przejazdu w Goodwood

Podczas tegorocznej edycji Goodwood Festival of Speed zadebiutował autonomiczny Ford Mustang. Jego przejazd wyglądał jakby systemy GPS były mocno pijane.

Podczas tegorocznej edycji Goodwood Festival of Speed zadebiutował autonomiczny Ford Mustang. Jego przejazd wyglądał jakby systemy GPS były mocno pijane.

Ford Mustang z 1965 roku to wyjątkowa konstrukcja stworzona przez Siemens oraz Cranfield University. Samochód w odróżnieniu od dzisiejszych konstrukcji, nie został przebudowany na auto elektryczne, lecz nadal posiada ogromne V8 pod maską oraz napęd na tylną oś. Zmianie uległ system sterowania oraz hamulce, co pozwala komputerowi w pełni operować samochodem z wykorzystaniem nawigacji oraz GPS.

Dziś odbyła się premiera modelu na szerokiej publiczności. Niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem i podczas pierwszego przejazdu samochód odbijał się od lewej do prawej krawędzi jezdni, a w pewnym momencie prawie uderzył w boczne barierki. Kierowca musiał wielokrotnie korygować kierownicą tor jazdy, co można zobaczyć dzięki kamerze z wnętrza.

Drugi przejazd podczas dzisiejszego dnia na torze wyglądał znacznie lepiej. Auto jechało według poprawnego toru jazdy, jednakże nie mamy dostępne widoku z wnętrza pojazdu i nie wiadomo w jakim stopniu auto było wspierane przez kierowcę, który w każdej chwili może przejąć kontrolę nad samochodem.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz