Tak będzie wyglądać Corvette C8?

Nowa generacja modelu wprowadzi szereg zmian, w tym turbodoładowany silnik V8 umieszczony centralnie.

Nowa generacja modelu wprowadzi szereg zmian, w tym turbodoładowany silnik V8 umieszczony centralnie.

Corvette C7 jest z nami już 5 lat. Samochód ze swoim wyglądem nie postarzał się wcale, jednak pewne jest, że Chevrolet stale pracuje nad nową generacją, która wprowadzi wiele zmian do topowego sportowego modelu. Dziennikarze magazynu Car Lifestyle przygotowali swoją wizję nowego modelu na bazie informacji oraz najnowszych zdjęć szpiegowskich.

Kilka dni temu szpiegom motoryzacyjnym udało się sfotografować nową Corvette w odmianie wyścigowej. W odróżnieniu od poprzednich prototypów, ten posiada znacząco zmieniony wygląd, co sugeruje, że Chevrolet porzucił prace nad odmianą na bazie aktualnego modelu, a prace nad nową generacją są już na tak zaawansowanym poziomie, że sportowa wersja pojawi się już wraz z następcą Corvette C7. 

Auto zyska odmieniony wygląd oraz zupełnie nowe podwozie. W odróżnieniu od dotychczasowych modeli, Corvette C8 będzie posiadać silnik umieszczony centralnie i w dodatku będzie on posiadał podwójne turbodoładowanie. Przecieki mówią o 4,2-litrowym silniku V8, który będzie generował 650 KM. Napęd ma być przekazywany na tylną oś za pośrednictwem 2-sprzęgłowej przekładni automatycznej lub klasycznej, 6-biegowej skrzyni manualnej.

Pojawiły się informacje, że w przyszłości ma pojawić się również mocniejsza wersja Corvette wyposażona w 5,5-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem i generującym moc aż 850 KM. W przypadku tego modelu, klienci mają otrzymać wyłącznie przekładnię automatyczną. Niewykluczone, że będzie to nowa wersja topowej odmiany ZR1.

Krąży teoria, że modele C7 i C8 będą oferowane przez Chevroleta w tym samym czasie, aby klienci mieli wybór, czy chcą auta z silnikiem z przodu, czy z silnikiem umieszczonym centralnie.

Nowa generacja Chevroleta Corvette powinna pojawić się na początku przyszłego roku. Amerykańscy dziennikarze przewidują, że drogowa wersja będzie zaprezentowana podczas North American International Auto Show w Detroit w połowie stycznia 2019.

Chevrolet Corvette C8.R – zdjęcia szpiegowskie wyścigowej odmiany

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz