Czy Ferrari wprowadzi wkrótce do oferty hatchbacka?

Aktualnie trwają prace na pierwszym SUV-em. Czy w przyszłości przerodzi się to na oferowanie hot-hatcha?

Aktualnie trwają prace na pierwszym SUV-em. Czy w przyszłości przerodzi się to na oferowanie hot-hatcha?

W ostatnich latach oferta Ferrari znacząco uległa zmianie. Marka, która niegdyś kojarzyła się wyłącznie z wyjątkowymi samochodami sportowymi dla dwóch osób, w pewnym momencie zaczęła oferować model ala-kombi, a teraz przygotowuje się do wprowadzenia swojego pierwszego SUV-a podążając śladami Porsche, Lamborghini, czy Maserati.

To może oznaczać, że włoski producent postanowi wejść również w inne segmenty i powalczyć m.in. z Porsche, czy Aston Martinem o klientów sportowych sedanów, a później również z Audi i Mercedesem o osoby szukające szybkiego hatchbacka.

O ile sama wizja wydaje się być całkowicie absurdalna, to mając na uwadze świat w jakim żyjemy i wymogi Unii Europejskiej co do emisji spalin, to może okazać się być to ratunkiem dla Ferrari, aby dalej móc oferować samochody sportowe z prawdziwego zdarzenia. Wszyscy przecież pamiętamy drobnego Aston Martina Cygnet na bazie Toyoty iQ z 2010 roku, który pomógł zmniejszyć całkowite wyniki emisji brytyjskich modeli.

Wizję takiego modelu zaprezentował niedawno artysta Taekang Lee. Stworzył on wyjątkowy koncept sportowego hatchbacka z logiem Ferrari. Z przodu możemy zobaczyć wiele nawiązań do 812 Superfast, a tylny pas przypomina natomiast modele 488 GTB oraz 599. Zastosowane felgi pochodzą z niedostępnego już Ferrari 458 Italia.

Jeśli mielibyśmy zgadywać, co znalazłoby się pod maską, to najpewniej byłoby to doładowane V6, które wkrótce zadebiutuje w odświeżonym Ferrari 488. Pozwoliłoby to godnie walczyć o klientów Mercedesa-AMG A45 oraz nowego Audi RS3.

źródło: Taekang Lee

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz