300-konny Mercedes-AMG A35 wkrótce powalczy z Audi S3

Nowa generacja Mercedesa Klasy A wkrótce zostanie uzupełniona o dwie wersje AMG.

Nowa generacja Mercedesa Klasy A wkrótce zostanie uzupełniona o dwie wersje AMG.

Mercedes postanowił nieco urozmaicić gamę modelową swojego najmniejszego auta. Po raz pierwszy w historii będą dostępne dwa warianty z logiem AMG – A35 oraz A50.

Prototyp słabszego wariantu AMG aktualnie przechodzi testy i widziany był niedawno m.in. na torze Nürburgring. Jego nadwozie nadal przysłania pełny kamuflaż, jednak mocno dostrzec agresywniejszy przedni zderzak oraz tylny zderzak wyposażony w zmieniony dyfuzor oraz podwójny układ wydechowy.

Pod maską najmniejszego AMG pracować będzie turbodoładowany 2-litrowy silnik o mocy 300 KM oraz 400 Nm. Będzie on wyposażony w technologię EQ, dzięki której będzie znacznie żwawiej reagował na pedał gazu.

Jeśli chodzi o osiągi, to od 0 do 100 km/h będzie rozpędzał się w ok. 5 sekund, a prędkość maksymalna będzie ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Premiera Mercedesa-AMG A35 spodziewana jest na październikowych targach motoryzacyjnych w Paryżu. Mocniejszy wariant A45, który prawdopodobnie zmieni nazwę na A50, zadebiutuje natomiast w 2019 roku.

Zobacz też: 

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz