Zdjęcia szpiegowskie

Oto najlepsze dotychczas zdjęcia szpiegowskie Chevrolet Zora/Corvette C8

Nadchodząca Corvette z centralnie umieszczonym silnikiem nie umknęła czujnym szpiegom motoryzacyjnym na torze Nürburgring.

Nadchodząca Corvette z centralnie umieszczonym silnikiem nie umknęła czujnym szpiegom motoryzacyjnym na torze Nürburgring.

Chevrolet intensywnie pracuje nad zupełnie nowym sportowym samochodem z centralnie umieszczonym silnikiem. Do niedawna twierdzono, że to będzie po prostu nowa generacja Corvette, lecz krążą plotki, że będzie to oddzielny model nazwany Zora.

Napotkane prototypy rzucają światło na to jak będzie wyglądać wersja produkcyjna i jak bardzo będzie się różnić od aktualnej Corvette C7. Najbardziej zauważalny jest nowy układ wydechowy z rurami wydechowymi na bokach. 

Z przodu pojawił się przemodelowany zderzak, który przypomina dawne modele Ferrari. Posiada on również dodatkowe przetłoczenia na bocznych wlotach powietrza, co może być związane z umieszczeniem świateł do jazdy dziennej.

Większość elementów jest nadal tymczasowych i zostanie zmieniona w ostatecznej wersji. Z pewnością zainstalowane zostaną inne światła z tyłu i z przodu, lusterka, czy pokrywa silnika.

Chevrolet Zora – wizualizacja

Jeśli chodzi o napęd, to mówi się, że zobaczymy 4,2-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy ok. 650 KM. Ma to pozwolić na bardzo dobre osiągi, zaoszczędzenie wagi pojazdu, a także na niższe zużycie paliwa podczas spokojnej jazdy.

Drogowa wersja modelu będzie uzupełniona o wyścigową odmianę. Zora.R będzie posiadać wszystkie elementy aut wyścigowych, czyli znacznie agresywniejsze nadwozie, stały spoiler z tyłu oraz wybebeszone wnętrze. Kilka tygodni temu publikowaliśmy jego zdjęcia szpiegowskie.

Chevrolet Zora – zdjęcia szpiegowskie

 

zdjęcia: CarPix via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz