Cupra Tarraco Coupe – czy tak będzie wyglądać?

Do sieci wyciekło intrygujące zdjęcie niezidentyfikowanego SUV-a z logiem Cupra, nowej niezależnej marki samochodów sportowych od Seata.

Do sieci wyciekło intrygujące zdjęcie niezidentyfikowanego SUV-a z logiem Cupra, nowej niezależnej marki samochodów sportowych od Seata.

Seat postanowił wyodrębnić swoje sportowe samochody jako oddzielna marka. Tak powstała Cupra, która zrodziła się z topowych odmian Leona czy Ibizy. Aktualnie premierę miała sportowa wersja Seata Ateca, a także wyjątkowy koncepcyjny samochód elektryczny – Cupra e-Racer.

Pewne jest, że zobaczymy również nową generację Seata Leona jako Cupra Leon, a także nową sportową Ibizę. Teraz wiemy, że hiszpański producent pokaże również zupełnie nowy model, który będzie bazował na niezaprezentowanym jeszcze Seacie Tarraco, jednak będzie on miał nieco inne nadwozie. Jak widzimy na pierwszym zdjęciu, auto posiada więcej przetłoczeń, a także nieco bardziej ścięty dach i inną szybę boczną między słupkami C i D.

Nowy SUV będzie czymś w stylu Skody Kodiaq RS, jednak o nieco bardziej opadającej linii nadwozia. Zobaczymy też najpewniej nieco bardziej interesujący napęd wykorzystujący silnik 2.0 TSI.

Co z tego wyjdzie przekonamy się wkrótce. O ile grafika powyżej to nie jest fake, auto zadebiutuje najszybciej w przyszłym roku.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz