Co powiecie na Lamborghini Panamera?

Ostatnio producenci mocno eksperymentują z nowymi modelami. Co powiecie na sedana od Lamborghini?

Ostatnio producenci mocno eksperymentują z nowymi modelami. Co powiecie na sedana od Lamborghini?

Przejęcie Lamborghini przez Porsche skutkować będzie z pewnością dwoma rzeczami – gama modeli otrzyma hybrydową technologię, a także pojawi się kilka nowych modeli. Po ogromnym SUV-ie, najpewniej zobaczymy 4-drzwiowego sedana.

Auto będzie bazować na Porsche Panamera, czyli na bliźniaczym modelu nowego Audi A7. Włoski byk otrzyma zupełnie nowy wygląd, który będzie zbliżony do tego znanego z ogromnego Lamborghini Urus. Wizualizację tego jak nowy model może wyglądać podjęli się graficy CarLifestyle, których praca wygląda bardzo dobrze. Jeśli auto będzie tak się prezentować w wersji produkcyjnej, z pewnością znajdzie szerokie grono nabywców.

Pod maską najmocniejszego nie-hybrydowego Porsche Panamera pracuje 4-litrowy silnik V8 o mocy 550 KM oraz 770 Nm. Jest to znany silnik również w Lamborghini – ta sama jednostka znajduje się w Urusie, jednak została ona nieco przebudowana i generuje teraz 650 KM mocy oraz 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego. 

Jeśli chodzi o osiągi, to tutaj prawdopodobnie również będzie nieco lepsze od odpowiednika ze znaczkiem Porsche. Czas do „setki” powinien wynieść ok. 3,4 sekundy (o 0,2 szybciej niż Panamera), a prędkość maksymalna będzie ograniczona elektronicznie do 305 km/h.

Premiery nowego modelu powinniśmy się spodziewać w 2021 roku wraz z premierą Porsche Panamera po faceliftingu.

źródło: CarLifestyle

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Co powiecie na Lamborghini Panamera?

  • 14 września 2018 at 10:22
    Permalink

    Kolejne Audi a7. Cóż za nowoczesność i nie powtarzalność no szok.

    Reply

Dodaj komentarz