VW Jetta z pierwszej części „Szybcy i Wściekli” wystawiony na sprzedaż

Charakterystyczny biały Volkswagen Jetta z 1995 roku, który wziął udział w nagrywaniu pierwszej części serii "Szybcy i wściekli" został wystawiony na sprzedaż na cenę 100 tysięcy dolarów.

Charakterystyczny biały Volkswagen Jetta z 1995 roku, który wziął udział w nagrywaniu pierwszej części serii „Szybcy i wściekli” został wystawiony na sprzedaż na cenę 100 tysięcy dolarów.

Pamiętacie pierwszą część „Szybkich i wściekłych„? Jednym z ciekawszych samochodów jaki pojawił się z filmie jest z pewnością biały Volkswagen Jetta z 1995 roku. Było to auto przyjaciela Briana O’Connera – Jessego, który zasłynął głównie z sceny, gdzie swoją Jettą próbował stawić czoło Hondzie S2000.

Zaznaczmy, że omawiany pojazd nie jest repliką, która została świetnie wykonana, a pojazdem który rzeczywiście wykorzystany był do nagrywania scen. Auto wygląda nadal tak samo jak w filmie, z niewielką różnicą, że zostało podpisane przez Paula Walkera, Chada Lindbergha grającego wspomnianego Jessego oraz reżysera filmu – Roba Cohena. W środku znajdziemy nawet niecodzienny system stereo, który zawiera w sobie konsolę PlayStation 2, która była widoczna w filmie. Niestety auto posiada automatyczną skrzynię biegów, więc kupując go i tak nie będziecie mogli poczuć się w pełni jak bohater filmu. Zaznaczmy jednak, że posiada hamulce, których brakowało w jednej ze scen produkcji.

Licznik pokazuje, że Jetta przejechała jak dotąd 21.300 mil, a więc nieco poniżej 34.300 kilometrów, co wydaje się być małym przebiegiem mając na uwadze historię samochodu. Pierwotnie auto sprzedane zostało w 1995 roku i zarejestrowane w Yorba Linda w Californi. Pierwotny właściciel wykorzystywał samochód do codziennej jazdy nie mając żadnego pojęcia o tym jaką przyszłość czeka jego pojazd. Po pewnym czasie został zakupiony przez wytwórnię zajmującą się produkcją „Szybkich i wściekłych”, aby zostać mocno przerobiony na potrzeby filmu. Auto odkupione zostało następnie w grudniu 2001 roku i zarejestrowane zostało w mieście Sherman Oaks, także na terenie stanu Kalifornia. W tym czasie licznik pokazywał około 33.300 przejechanych kilometrów. Oznacza to, że przez ostatnie 17 lat pojazd praktycznie się nie poruszał, wiadomo jedynie, że pod koniec 2013 Jetta zawitała do serwisu Volkswagena, gdzie zdiagnozowano problem z uruchamianiem silnika.

Samochód jest dostępny aktualnie do nabycia, jednak cena wynosi naprawdę sporo – 99.900 dolarów. Jak za Volkswagena z 1995 roku to naprawdę dużo, jednak zaznaczmy, ze jest to z pewnością jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów takiego typu z lat 90. ubiegłego wieku.

VW Jetta 1995 z filmu „Szybcy i wściekli”

Źródło: Autotrader

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz