Samochody elektryczne

Dendrobium D-1 – poznajcie 1800-konnego potwora

Brytyjski producent elektrycznych hipersamochodów zaprezentował swoje najnowsze dziecko podczas imprezy Salon Privé 2018.

Brytyjski producent elektrycznych hipersamochodów zaprezentował swoje najnowsze dziecko podczas imprezy Salon Privé 2018.

Mało znana brytyjska firma zajmująca się produkcją szalonych, elektrycznych pojazdów o wdzięcznej nazwie Dendrobium Automotive, zaprezentowała podczas Salon Privé 2018 swoje najnowsze dziecko – Dendrobium D-1. Pojazd zwraca na siebie uwagę nie tylko niezwykle potężnym układem napędowym, ale także niecodziennym i mocno odbiegającym od standardów wyglądem.

Samochód opracowany został całkowicie w Wielkiej Brytanii przy współpracy z zespołem Williams Formuły 1. W przeciągu nadchodzących miesięcy powoli poznawać będzie o nim konkretne dane takie jak cena, zasięgu, pełna specyfikacja i wydajność.

Jak dotąd wiemy jedynie, że auto korzystać będzie silników elektrycznych o łącznej mocy około 1800 KM oraz 2000 Nm, chociaż nie są to ostatecznie potwierdzone liczby, a dane, do jakich dążą inżynierowie D-1. Za wygenerowanie tak ogromnej mocy odpowiadać będzie zbudowany od podstaw przez Dendrobium Automotive elektryczny układ napędowy, który zostanie podłączony to baterii, których produkcją również zajmie się brytyjska firma.

Prezes i dyrektor generalny firmy – Nigel Gordon-Stewart w wywiadzie podkreślił, że po rozległej karierze w branży supersamochodów, może uczciwie powiedzieć, że Dendrobium Automotive jest jedną z najbardziej ekscytujących i celujących w przyszłość firm, w jakiej kiedykolwiek był zaangażowany.

Dendrobium D-1

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz