The Boring Company zaczyna prace nad windą do tunelu prosto z garażu

The Boring Company otrzymało zgodę na budowę tunelu i systemu wind, które połączą garaż prywatnej rezydencji z testowym szybem biegnącym do siedziby SpaceX.

The Boring Company otrzymało zgodę na budowę tunelu i systemu wind, które połączą garaż prywatnej rezydencji z testowym szybem biegnącym do siedziby SpaceX.

Według informacji pochodzących z portalu The Mercury News firma Elona Muska – The Boring Company, otrzymała zgodę na wybudowanie 
pionowego szybu w garażu w należącej do korporacji rezydencji, który podłączony zostanie do testowego tunelu biegnącego do siedziby SpaceX. Plan genialnego Muska zakłada, że samochody zaparkowane w garażu mają być opuszczane szybem na specjalnie zaprojektowanej windzie i dalej załadowane na elektryczny wózek, na którym będą transportowane przez tunel.

Jeśli wszystkie testy pójdą zgodnie z planem The Boring Company oferować będzie windy, które według założeń zabierać będą samochody do podziemnych tuneli z dróg publicznych, ale także z prywatnych garaży, skąd auta trafią do dowolnego miejsca w mieście, a docelowo w całym kraju.

Jak od dawna wiadomo celem Elona Muska jest stworzenie sieci setek tuneli pod powierzchnią Los Angeles, które spowodują zmniejszenie się korków w mieście. Przedsiębiorca uważa, że takie rozwiązanie ma większy sens niż opracowanie i wprowadzenie latających samochodów. Pomimo ogromnych kosztów związanymi z rozwijaniem podziemnego systemu transportu, The Boring Company nie zaprzestaje w swoich pracach oraz planach.

Przypomnijmy, że omawiana sprawa, to nie jedyny projekt, w który zaangażowana jest firma. W połowie czerwca ogłoszono, że korporacja zajmie się budową podziemnego tunelu szybkiego transportu pomiędzy lotniskiem Chicago O’Hare a centrum miasta.

źródło: Mercury News


Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz