A co gdyby tak ożywić Mitsubishi Galant?

Produkcja Mitsubishi Galant zakończyła się w 2012 roku. Oto grafiki pokazujące jak wyglądać by mogło auto, gdyby japońska marka zdecydowała się przywrócić pojazd do produkcji w 2020 roku.

Produkcja Mitsubishi Galant zakończyła się w 2012 roku. Oto grafiki pokazujące jak wyglądać by mogło auto, gdyby japońska marka zdecydowała się przywrócić pojazd do produkcji w 2020 roku.

Mitsubishi, podobnie jak wiele innych marek motoryzacyjnych, porzuciła prace nad sedanami czy coupe na rzecz niezwykle popularnych w dzisiejszych czasach crossoverów i SUV-ów. W Europie aktualnie na próżno szukać w ofercie japońskiej firmy innego, małego samochodu jak Space Star. W zamian oferta dużych, wysokich pojazdów jest niezwykle duża – ASX, Eclipse Cross, Outlander, L200 czy Pajero. Nie inaczej jest na rodzimym rynku japońskim – tam znajdziemy dodatkowo vany z serii EK oraz Delica.

Ożywienie byłego sedana marki – Galanta wydaje się być na ten czas dosyć nieprawdopodobne. Znalazł się jednak ambitny grafik Enoch Gabriel Gonzales, który postanowił zobrazować, jak wyglądałoby auto, gdyby Japończycy zdecydowali się przywrócić je do życia w 2020 roku.

Przypomnijmy, że Mitsubishi Galant był produkowany od 1969 roku aż do 2012 roku. Ewoluował z początkowo kompaktowego sedana przez dziewięć generacji do modelu klasy średniej. Po drodze oczywiście zdążył zostać przekształconym w coupe, hatchbacka czy kombi. Łącznie sprzedaż auta, biorąc pod uwagę każdą wersję wyniosła około pięciu milionów egzemplarzy.

Oczywiście istnieje cień szansy, że w przeciągu najbliższych lat zobaczymy auto Mitsubishi które nie będzie przerażać sowimi gabarytami. Na pomoc mogą przyjść firmy z sojuszu Renault–Nissan–Mitsubishi.

Mitsubishi Galant 2020 – wizja artystyczna

źródło: Enoch Gabriel Gonzales via Behance

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz