Moto Filmy

Cztery generacje BMW M3 obok siebie w wyścigu na 1/4 mili

Cztery BMW M3 pochodzące z różnych przedziałów historii marki. Czy najnowszy model okaże się być najszybszy?

Cztery BMW M3 pochodzące z różnych przedziałów historii marki. Czy najnowszy model okaże się być najszybszy?

BMW M3 to pojazd o którym ode wielu pokoleń marzą nie tylko fanatyczni zwolennicy marki ale także zwykli fani szybkiej jazdy i motoryzacji. Nie ma co się z resztą sportowe bawarskie samochody zawsze rozbudzały wyobraźnie nie tylko swoim wyglądem, ale przede wszystkim także potężnymi silnikami i ogromną przyjemnością płynącą z ich prowadzenia.

W przedstawionym nagraniu do wyścigu na 1/4 mili staje czterech przedstawicieli omawianej rodziny. Zabawa polega na tym, że auta, chociaż prezentują generalnie ten sam model, to pochodzą z różnych przedziałów czasowych. Mamy tutaj BMW E30 M3 z 1986, jednak to konkretne auto z nagrania to dodatkowo limitowana wersja – jeden z 25 modeli Roberto Ravaglia. Pod maską ma 2,3-litrowy silnik z czterema cylindrami generujący moc 215 koni mechanicznych.

Niestety twórcą filmu – CarWow nie udało się zorganizować BMW E36, dlatego idąc dalej historycznie mamy E46 M3 CSL z 2003 roku, które napędzane jest przez 3,2-litrową jednostkę R6 generującą 365 koni.

Następny model to E92 GTS z 2011 roku. Pod maską tego pojazdu znalazł się największy silnik z zestawienia – 4,4-litrowe, wolnossące V8 generujące powyżej 450 koni mechanicznych mocy.

Najmłodsze auto z zestawienia to F80 M3 CS napędzane przez 3-litrowe R6 twin turbo dające 460 koni mocy. Które BMW okaże się najszybsze?

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz